ForSea
ForSea Anders Ebefeldt
13.02.2019

Po zmianie nazwy i wprowadzeniu w pełni elektrycznych promów ForSea notuje wzrosty

Firma ForSea specjalizująca się w przeprawach na trasie Helsingør-Helsingborg, zanotowała w IV kwartale minionego roku kolejne wzrosty. Popularny przewoźnik promowy przewiózł w tym okresie więcej pasażerów. Także liczba przetransportowanych ładunków była większa niż przed rokiem.

 

Przed publikacją szczegółowego raportu za ubiegły rok, firma ForSea (przewoźnik znany do niedawna pod nazwą HH-Ferries) zaprezentowała dane za ostatni kwartał 2018 r. Armator nie kryje radości z osiągniętych wzrostów.

 

Firma ForSea znów poprawiła swoje mocno wyśrubowane w ubiegłym roku wyniki. W IV kwartale na promach ForSea pojawiło się 1,5 miliona pasażerów (rok wcześniej było to 1,44 miliona).

 

Liczba pojazdów ciężarowych wzrosła do 112 tysięcy (o 2 procent więcej niż przed rokiem). Armator zaznaczył, że w tym samym czasie wzrosła również – o 3 procent - powierzchnia ładunkowa na promach obsługiwanych przez promy ForSea.

 

Nieznacznie spadła liczba pojazdów osobowych (o 5 tysięcy z 265 tysięcy przed rokiem) oraz autobusów (o 200 pojazdów).

 

Jak poinformował armator, wzrost liczby pasażerów miał związek z dużą liczbą różnych wydarzeń, który stanowiły magnes dla pieszych oraz grup zorganizowanych. Wzrosty zbiegły się też w czasie z dwoma bardzo znaczącymi zdarzeniami w historii firmy. W IV kwartale 2018 r. do eksploatacji weszły oficjalnie po modernizacji dwa promy operatora - Tycho Brahe i Aurora. Oba stały się statkami w pełni elektrycznymi. Do tego przewoźnik zmienił nazwę, która dodatkowo podkreśliła ten przełomowy moment w historii firmy, związany z wprowadzeniem nowoczesnych i ekologicznych statków „zero emission”.

 

„To był prawdziwy dzień świętowania, kiedy w listopadzie zyskaliśmy możliwość wprowadzenia naszych zasilanych bateriami promów i w tym samym czasie przedstawiliśmy naszą nową nazwę” - powiedział Johan Röstin, dyrektor ForSea. „Wiele naszych inicjatyw, ukierunkowanych na uczynienie naszych przepraw jeszcze bardziej przyjaznymi środowisku oraz pełnymi przygód, przyniosło owoce”.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: ForSea


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060