Condor Ferries
Condor Ferries wikipedia.org/ CC0/ Tom Brossman
25.06.2019

Condor Ferries na sprzedaż. Kto przejmie popularnego przewoźnika?

Firma Condor Ferries zostanie sprzedana. To już właściwie pewne. Niewykluczone, że jej nowym właścicielem zostanie Brittany Ferries. Bretoński przewoźnik poważnie rozważa zakup operatora z Guernsey.

 

Obecnym właścicielem Condor Ferries jest Macquarie Group. Australijski konglomerat już w ubiegłym roku poinformował, że będzie szukał kupca gotowego przejąć należącą do niego spółkę, specjalizującą się w przewozach promowych. W lutym ub. r. Macquarie Group wyjaśnił, że w ciągu 18-24 miesięcy zamierza pozbyć się firmy. Zaznaczono także, że w przypadku braku zainteresowania ze strony podmiotów komercyjnych, sprawą będzie musiało zainteresować się państwo oraz samorządy, w interesie których leży utrzymanie serwisu.

 

Zgodnie z informacjami pojawiającymi się w mediach, Brittany Ferries otrzymało zgodę od akcjonariuszy na złożenie oferty zakupu spółki. Ostateczna decyzja ma jednak zależeć od tego, czy uda się znaleźć współinwestorów.

 

Zakup Condor Ferries ma pomóc Brittany Ferries w umocnieniu pozycji w takich portach, jak: Saint-Malo, Poole oraz Portsmouth i uchronieniu się w ten sposób przed agresywną polityką konkurencji.

 

Władze Condor Ferries zapewniły, ze ewentualna transakcja pozostanie bez wpływu na działalność operacyjną przewoźnika.

 

Armator współpracował w przeszłości z Brittany Ferries. Firmy wspólnie obsługiwały niektóre połączenia.

 

Condor Ferries to założona w 1964 r. firma oferująca przewozy promowe pomiędzy Wielką Brytanią, Francją oraz Wyspami Normandzkimi - Jersey i Guernsey. Macquarie Group pozostaje właścicielem firmy od 2008 r., gdy nabyła ją za ok. 260 milionów funtów.

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: Condor Ferries, ITV, Ouest-France


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060