×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 790.
Wasaline
Wasaline
16.06.2015

Letnie zmiany w rozkładzie Wasaline. Firma dostosowuje ofertę do oczekiwań podróżnych

Wasaline zwiększy w sezonie letnim dostępność miejsc na promie Wasa Express. Dodatkowo podwoi się też liczba sobotnich kursów na obsługiwanej przez przewoźnika trasie. Działania te stanowią odpowiedź na rosnące potrzeby pasażerów.

 

Zgodnie z planem, liczba dostępnych miejsc dla pasażerów wzrośnie na promie Wasa Express z 800 do 850. Wprawdzie początkowo statek zarejestrowany był dla 1600 osób, ale w ostatnich latach jego pojemność zmniejszono do 800 pasażerów. Teraz, ze względu na rosnące zapotrzebowanie, liczba dostępnych miejsc ma wzrosnąć do 850.

 

Przewoźnik tłumaczy, że wiele kursów w sezonie letnim zostało już wyprzedanych. Stąd też tak zdecydowana reakcja. Jak wyjaśniają przedstawiciele firmy, zwiększenie oferty miejsc na jednostce Wasa Express nie stanowi większego problemu. Zależy ona przede wszystkim od liczebności załogi oraz liczby szalup ratunkowych na pokładzie. Tymczasem obecna liczba miejsc na łodziach używanych w celach ratowniczych wynosi 1054, więc i tak znacznie przewyższa liczbę pasażerów.

 

To jednak nie koniec zmian. Operator postanowił też zwiększyć liczbę sobotnich kursów na trasie Vaasa-Umea. W każdą sobotę w sezonie letnim Wasa Express będzie odbywać po dwa rejsy w każdym kierunku.

 

Przedstawiciele fińskiej firmy przyznali, że jednym z celów, jakie stawiają przed sobą, jest zwiększenie liczby pasażerów pochodzących ze Szwecji. Według szacunków, tylko 20 procent podróżnych stanowili do tej pory mieszkańcy Szwecji.

 

Wasaline, a właściwie NLC Ferry Oy Ab (Wasaline to nazwa marketingowa) to firma, która specjalizuje się w przewozie pasażerów i pojazdów między Finlandią a Szwecją - przez Zatokę Botnicką. W 2014 r. Wasaline przewiozła ponad 161 tysięcy pasażerów, co oznacza wzrost o 5,2 procent w stosunku do roku 2013.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Wasaline


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060