Fjord Line
Fjord Line
15.06.2015

Fjord Line zwiększa liczbę połączeń pomiędzy Szwecją a Norwegią

Fjord Line zwiększa liczbę kursów na trasie Sandefjord–Strömstad. W sezonie letnim w obu kierunkach odbywać się będą po trzy kursy dziennie.

 

Popularny norweski przewoźnik wprowadził do swojego rozkładu dodatkowy wieczorny kurs z każdego z portów. Zmiana weszła w życie 12 czerwca i obowiązywać będzie przez cały lipiec oraz w sierpniu. Zgodnie z planem, powrót do dwóch połączeń dziennie nastąpi 17 sierpnia.

 

Wieczorny rejs z Sandefjord będzie się rozpoczynał o godzinie 19:30 (wpłynięcie do Strömstad o godzinie 22:00). O 22:30 prom wyjdzie zaś ze szwedzkiego portu, by o 1:00 zameldować się w norweskim Sandefjord.

 

Przedstawiciele Fjord Line liczą, że uruchomienie dodatkowego połączenia zachęci osoby przemieszczające się latem pomiędzy Szwecją a Norwegią do wyboru podróży drogą morską, co pozwoli na uzyskanie znaczących wzrostów w zakresie liczby przewiezionych pasażerów na tej trasie.

 

„Z trzecim połączeniem zaspokoimy zapotrzebowanie wielu podróżujących w miesiącach letnich, które dla nas stanowią pracowity okres” - wyjaśnia Marcus Pettersson, menadżer trasy Sandefjord–Strömstad. „Mamy wówczas więcej zarówno pasażerów będących w podróży, jak i tych, którzy w ciągu dnia chcą po prostu zrobić zakupy, cieszyć się morzem oraz rozrywkami, które dostępne są na pokładzie".

 

Połączenia pomiędzy norweskim i szwedzkim portem realizowane są promem Oslofjord. Jest to zbudowany w 1993 r. statek, który w 2014 r. przeszedł gruntowną renowację. Nowoczesna jednostka może zabrać na pokład 1800 pasażerów oraz 370 pojazdów. Na pokładzie dostępne są bary, kawiarnie i restauracje. Z bogatej oferty sklepów mogą korzystać miłośnicy zakupów, a dzieci mogą spędzić miło czas w specjalnych strefach zabaw.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Fjord Line


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060