facebook promyskat
twitter promyskat
instagram promyskat
instagram promyskat

Cztery statki Finnlines przejdą procedurę wydłużenia w Gdańsku

06/04/2017 - 10:12
Finnlines Finnlines wikipedia.org/ CC BY-SA 3.0/ Johan Fredriksson

Finnlines zdecydowało się na wydłużenie czterech swoich statków. To odpowiedź armatora na zwiększone zapotrzebowanie na przewozy towarowe. Prace przeprowadzone zostaną w gdańskiej stoczni Remontowa.

 

Modernizacja ma rozpocząć się we wrześniu br. Gdańskie zakłady zajmą się czterema jednostkami z serii Breeze. W kontrakcie zawarta została opcja, dzięki której zakres umowy może objąć jeszcze dwie kolejne jednostki. Zgodnie z założeniami, linia ładunkowa statków, które przejdą procedurę, zostanie wydłużona o 1000 metrów. Oznacza to wzrost o 30 procent.

 

Przebudowa każdego ze statków ma zająć poniżej dwóch miesięcy. Jeśli nie pojawią się żadne nieprzewidziane okoliczności, cały proces powinien zostać zakończony już w maju 2018 r.

 

Realizacja programu pozwoli nie tylko na zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na powierzchnię ładunkową. Przyczyni się też do dalszej redukcji emisji szkodliwych związków. Zredukowane zostanie bowiem zapotrzebowanie na energię w przeliczeniu na każdą transportowaną jednostkę ładunkową w porównaniu do obecnej sytuacji.

 

Firma zaznaczyła, że rozbudowa statków jest jedną z wielu realizowanych obecnie inwestycji, które uwzględniają ideę zrównoważonego rozwoju. Wiele z tych projektów prowadzonych jest właśnie w Gdańsku. W tej chwili prace wykonywane są m.in. na statku Finneagle, który zostanie wyposażony w płuczki spalin i przejdzie modernizację śruby napędowej.

 

Przedsiębiorstwo podało, że łączna wartość tych inwestycji wyniesie ok. 70 milionów euro.

 

 

Finnlines to przedsiębiorstwo będące częścią giganta branży promowej - grupy Grimaldi. Firma ma bogatą tradycję. W tym roku obchodzi 70-lecie istnienia. Przedstawiciele Finnlines zapewniają z tej okazji, że wszystkie realizowane w najbliższym czasie działania będą ukierunkowane na dalsze wzmacnianie pozycji przedsiębiorstwa na rynku.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Finnlines