facebook promyskat
twitter promyskat
instagram promyskat
instagram promyskat

Obama odwiedzi Estonię. Utrudniania dla podróżujących

01/09/2014 - 15:00
Port of Tallinn Port of Tallinn

Już w środę z wizytą do Estonii przyjedzie prezydent Stanów Zjednoczonych. W związku z tym podjęta została decyzja o wznowieniu kontroli granicznych. O procedurach oraz dokumentach, jakie należy posiadać, wybierając się do tego nadbałtyckiego kraju, informują operatorzy promowi, w tym Talliink Silja.

Barack Obama przybędzie do Tallina w środę, 3 września. W związku z tym przedsięwzięte zostały szczególne środki bezpieczeństwa. Już od niedzieli, 31 sierpnia estońskie władze przywróciły czasowo kontrolę graniczną (Estonia w grudniu 2007 r. przystąpiła do układu z Schengen, który znosi kontrolę graniczną pomiędzy krajami członkowskimi układu).

Przedstawiciele branży promowej przypominają, że osoby, które w najbliższych dniach wybierają się do Estonii, muszą przy sobie posiadać paszport albo dowód osobisty. Dokumenty te będą poddawane kontroli na przejściach granicznych.

Osoby, które nie będą mogły przedstawić odpowiednich dokumentów, nie będą wpuszczane na pokład promów.

Tallink zachęcił wszystkich podróżnych do zarezerwowania dodatkowego czasu na odprawę w portach. Operator zapowiedział też, że 3 września w stolicy Estonii mogą się pojawić utrudnienia podczas przemieszczania się po mieście.

Barack Obama pojawi się w Estonii w związku z sytuacją na Ukrainie. Przywódca Stanów Zjednoczonych spotka się z prezydentami Estonii, Litwy i Łotwy. Zamierza zapewnić sojuszników NATO z tego regionu o ich poparciu oraz o bezpieczeństwie, jakie gwarantuje im Traktat Północnoatlantycki.

 

PromySkat

 

Źródło: Tallink