HH Ferries Group
HH Ferries Group
29.04.2016

Niebezpieczne sytuacje z udziałem imigrantów na trasie Helsingborg-Helsingör

Kryzys imigracyjny w Europie jest jeszcze daleki od zażegnania. W związku z tymi okolicznościami w trudnej sytuacji znaleźli się armatorzy, którzy spotykają się z różnymi niebezpiecznymi incydentami. O zachowanie rozwagi zaapelowała do swoich klientów oraz pasażerów firma Scandlines.

 

Duńsko-niemiecki przewoźnik promowy poinformował, że w ostatnich dniach zaobserwował wiele przypadków, gdy imigranci na różne sposoby starali się ominąć kontrole paszportowe. Stosując rozmaite uniki, doprowadzają oni do sytuacji potencjalnie niebezpiecznych. Zaobserwowano przypadki, gdy osoby takie starały się przedostać na pokład promów, ukrywając się pod pojazdami ciężarowymi albo zaczepiając się z ich boku. W ten sposób narażają oni na zagrożenie siebie oraz osoby postronne.

 

Szczególnie częste przypadki tego typu odnotowywane są na trasie Helsingborg-Helsingör, obsługiwanej przez HH-Ferries. W związku z tym, operator zdecydował się uczulić zwłaszcza kierowców pojazdów ciężarowych na to, że takie próby mogą mieć miejsce. Zaapelował też o to, by zwracali oni uwagę na to, czy osoby takie nie starają się wykorzystać ich pojazdów do niezgodnego z prawem i zagrażającego bezpieczeństwu przekroczenia granicy.

 


Scandlines poinformował, że ściśle współpracuje z duńskimi i szwedzkimi władzami, by ograniczyć do minimum niebezpieczne przypadki; firma prowadzi także akcję informującą o potencjalnym zagrożeniu.

 

Wiele krajów w Europie, ze względu na niekontrolowany napływ imigrantów, zdecydowało się na przywrócenie albo zaostrzenie kontroli granicznych. Szczególnie wiele osób, które przybyły do Europy z Afryki czy Bliskiego Wschodu, stara się przedostać do Skandynawii.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Scandlines


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060