Stena Line: połączenie promowe do Korei
22.04.2013

Stena Line: połączenie promowe do Korei

Sieć połączeń promowych STENA LINE FREIGHT stanowi idealne narzędzie dla europejskiego transportu towarowego. Różnorodność promów i połączeń umożliwia wybór najkorzystniejszych tras. Swoje usługi oferuje między innymi w krajach skandynawskich, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Polsce, a od niedawna poszerzyła swoją ofertę na wschód gdzie rozpoczęła swoją trasę w Azji.

Stena Line poprzez Stena International Freight poszerza zakres swoich usług o nowe połączenia między Koreą Południową i Rosją, stacjonując w kluczowych dla ruchu promowego portach w Sokcho w Korei Południowej, które znajduję się blisko Seulu, Zarubino w Rosji, które jest położone ok 70 km od granicy z Chinami, jak również Władywostok.

Współpraca rozpoczęła się tuż po dokonaniu weryfikacji nowego partnera biznesowego i przekazaniu 10% udziałów firmie DAEA , największemu przewoźnikowi promowemu z Korei. Prace nad tym projektem, a więc utworzeniem biur, wdrożenie systemu zajęło ok 6 miesięcy.

Nowy statek Stena DAEA klasy ro-pax (poprzednio New Blue Ocean) o pojemność 1400 metrów linii towarowych jest idealnym dla tej trasy środkiem transportu samochodów osobowych jak i ciężarowych.

Najczęstsze rejsy są z Korei do obu portów rosyjskich (Zarubino i Władywostok), niemiej jednak bardzo dynamicznie rozwija się trasa z Chin do Korei. Obecnie mamy bardzo wielu azjatyckich klientów i z nimi wiążemy dalszy rozwój na tym obszarze w oparciu o silne rekomendacje europejskie, które korzystają z naszych usług już od wielu lat a również rozwijają się na tym obszarze.

STENA LINE to największa europejska sieć połączeń promowych, łącząca kluczowe porty i drogi w Europie.

J.P. Promyskat

Foto: S.Tolkunow


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060