Dziewiczy rejs MS Stavangerfjord - pierwszego z dwóch nowych promów wycieczkowych został przesunięty o trzy tygodnie. Opóźnienie spowodowane jest wydłużeniem fazy instalacji i fazy testowej silników oraz reszty wyposażenia technicznego. Procesy te zajmą więcej czasu niż oczekiwaliśmy na początku. Pierwsze wypłynięcie z Bergen będzie miało miejsce w piątek 21 czerwca.

MS Stavangerfjord jest pierwszym z dwóch nowoczesnych promów wycieczkowych wybudowanym przez Bergen Group Fosen przy współpracy ze Stocznią Gdańśk. Pierwsze wypłynięcie tego najbardziej ekologicznego promu wycieczkowego na świecie zostało zaplanowane na środę 29 maja podczas rejsu z Bergen. W ostatnich dniach Fjord Line został poinformowany, że stocznia nie będzie w stanie dokończyć prac budowlanych przed planowaną datą dziewiczego rejsu.

"Zamówiliśmy najbardziej zaawansowane technicznie wyposażenie promu i musimy zaakceptować fakt, że stocznia potrzebuje więcej czasu na instalacje i fazę testową” mówi CEO Ingvald Fardal. Ingvald Fardal ubolewa nad opóźnieniem i konsekwencjami jakie ta zmiana za sobą niesie, w szczególności jeśli chodzi o pasażerów, którzy zaplanowali swoją podróż MS Stavangerfjord w terminie od 29 maja do 20 czerwca.

Kiedy MS Stavangerfjord wyruszy w swoją pierwszą podróż w piątek 21 czerwca, obsługiwać będzie trasę pomiędzy Hirtshals, Bergen, Stavanger oraz pomiędzy Hirtshals i Langesund wspólnie z obecnym promem MS Bergensfjord, łączącym Zachodnią Norwegię z Hirtshals.

W konsekwencji przełożenia dziewiczego rejsu MS Stavangerfjord podróżni, którzy zarezerwowali swój rejs nowym promem na trasie z Bergen, Stavanger lub Hirtshals w terminie 29 maj – 20 czerwca zostaną poproszeni o przełożenie rejsu na podróż promem MS Bergensfjord. Podróżni rozpoczynający swój rejs w Langesund mogą zamienić podróż na rejs katamaranem HSC Fjord Cat, który rozpoczyna odsługiwanie trasy Hirtshals-Kristiansand 16 maja. Może to okazać się dobrym rozwiązaniem dla osób mieszkających w regionie Stavanger.

Z dwoma promami kursującymy od 21 czerwca, Fjord Line oferować będzie codzienne rejsy z Risavika w Stavanger, Langesund i Hirtshals, oraz trzy wypłynięcia w tygodniu do Bergen.

Bergen Group Fosen pracuje również nad drugim z dwóch promów wycieczkowych.Nowy MS Bergensfjord, który będzie bliźniaczym promem względem MS Stavangerfjord. I zastąpi on obecny prom MS Bergensfjord. Z dwoma nowymi promami, Fjord Line oferować będzie codzienne rejsy ze wszystkich czterech portów na trasach Hirtshals – Stavanger – Bergen oraz Hirtshals – Langesund.

źródło: Fjordline