P&O Ferries
P&O Ferries wikipedia.org/ CC BY-SA 2.0/ El Pollock
06.05.2019

P&O Ferries sprzedaje jeden ze swoich promów

Jeden z popularnych promów, eksploatowanych przez P&O Ferries na Morzu Irlandzkim, przechodzi w ręce nowego właściciela. Jednostka trafi do Eckerö Line.

 

European Endeavour – bo o nim mowa – to statek typu ro-pax, który firma P&O Ferries eksploatowała na trasie Dublin-Liverpool. Spekulacje na temat jego sprzedaży pojawiały się w ostatnich tygodniach, a teraz zostały potwierdzone.

 

Statek już od jakiegoś czasu przebywa w suchym doku w stoczni Cammell Laird w Birkenhead i już nie powróci na obsługiwaną do niedawna trasę, łączącą Irlandię oraz Anglię. W przyszłym miesiącu prom trafi w ręce innego armatora. Zgodnie z zaprezentowanymi planami, nowy właściciel będzie korzystał z jednostki na trasie Helsinki-Tallinn, wykorzystując ją głównie do przewozu frachtu. Statek będzie obsługiwał połączenie pod fińską banderą. Uruchomienie serwisu wpłynie na dalsze zwiększenie konkurencji na rynku przewozów pomiędzy stolicami Finlandii i Estonii.

 

Połączenie Dublin-Liverpool będzie w dalszym ciągu obsługiwane przez jednostkę Mistral, która początkowo miała pełnić funkcję zastępstwa w czasie pobytu European Endeavour w stoczni. Rejsy wykonywane przez prom towarowy Mistral będą uzupełnieniem dla operacji realizowanych przez jednostki Norbay i Norbank.

 

Przedstawiciele P&O Ferries przyznali, że zmiany we flocie, gdy chodzi o obsługę połączeń na Morzu Irlandzkim i zastąpienie promu typu ro-pax jednostką typowo towarową, pozwolą przewoźnikowi lepiej dostosować się do potrzeb rynku.

 

European Endeavour został zbudowany w 2000 r. Statek ma 180 metrów długości, a na pokładzie może pomieścić do 300 pasażerów oraz 80 pojazdów ciężarowych.

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: P&O Ferries


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060