Port of Dover
Port of Dover
30.09.2019

Ewakuacja promu w Dover

Chwile grozy przeżyły w miniony weekend osoby, które znajdowały się na terenie portu w Dover. Konieczna była ewakuacja jednego z promów, a na miejscu pojawili się saperzy. Praca portu została na jakiś czas sparaliżowana.

 

Całe zamieszanie było związane ze znalezionym na pokładzie promu P&O Ferries niezidentyfikowanym pakunkiem. Na miejsce natychmiast wezwano policję oraz ekspertów wyspecjalizowanych w rozbrajaniu ładunków wybuchowych. Pasażerowie oraz załoga statku zmuszeni zostali do opuszczenia jednostki, a poranny rejs został anulowany.

 

Cała sytuacja miała poważny wpływ nie tylko na pracę samego portu, ale też na sytuację na drogach dojazdowych. Na drodze A20 prowadzącej do portu w Dover ustawiły się kilometrowe kolejki.

 

„Podejrzany pakunek został znaleziony na pokładzie jednego z naszych statków tego ranka. Specjaliści są na miejscu. W ramach środków ostrożności pasażerowie oraz część załogi zostali ewakuowani” - informowali przedstawiciele P&O Ferries w specjalnym komunikacie.

 

Ok. 10:15 policja poinformowała, że alarm był fałszywy. Utrudnienia trwały także w kolejnych godzinach, już po zidentyfikowaniu zawartości paczki przez ekspertów. Oprócz anulowania przez P&O Ferries rejsu, który miał się odbyć z Dover o 6:40, doszło także do kilku przesunięć w rozkładzie. Odejście zaplanowane o 7:25 zostało przełożone na 10:45, a rejs z godziny 9:25 przełożono na 11:00.

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: Daily Mail, The Independent


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060