Anek Lines
Anek Lines wikipedia.org/ CC BY-SA 3.0/ Andrzej Otrębski
29.09.2019

Pożar na pokładzie promu Anek Lines

Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem greckiego promu doszło w sobotę nieopodal portu Igumentisa. Konieczna była ewakuacja pasażerów.

 

Do incydentu doszło na pokładzie należącego do Anek Lines statku Olympic Champion. W sobotę, w godzinach porannych, gdy jednostka znajdowała się na północny zachód od portu Igumentisa, na pokładzie samochodowym pojawiły się płomienie. Załoga rozpoczęła akcję gaszenia pożaru. Sytuacja okazała się na tyle poważna, że podjęto decyzję o ewakuacji statku.

 

W chwili zdarzenia na pokładzie promu znajdowało się 538 pasażerów oraz 79 członków załogi. Wszyscy opuścili pokład statku. Niestety, w przypadku dwóch osób konieczna była hospitalizacja. Służby dodatkowo potwierdziły, że żaden z 293 pojazdów znajdujących się na pokładzie nie został uszkodzony.

 

Jednostka w momencie wybuchu pożaru zmierzała z portu Patras do Wenecji. Obecnie prowadzone jest śledztwo, które ma ustalić przyczyny zdarzenia.

 

Olympic Champion zbudowany został w 2000 r. Jednostka ma 204 metry długości, a na swoim pokładzie może pomieścić w sumie ponad 1800 pasażerów oraz 670 pojazdów osobowych.

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: Ekathimerini


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060