Wasaline
Wasaline
01.10.2014

Płomienie na pokładzie Wasa Express. Załoga stawiła czoła zagrożeniu

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie na promie Wasa Express. Załoga statku zarejestrowała, że w siłowni statku wybuchł pożar. Dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej akcji udało się zażegnać kryzys.

Incydent miał miejsce ok. godziny 14:00. Statek znajdował się wówczas w fińskim porcie Vaasa. Załoga statku po odkryciu ognia natychmiast przystąpiła do działania, próbując ugasić pożar na własną rękę. Akcja szybko przyniosła pozytywny skutek i niebezpieczeństwo udało się zażegnać. Mimo tego na miejsce zdecydowano się wezwać straż pożarną oraz pogotowie.

Po przybyciu na miejsce sanitariuszy okazało się, że wysoki stopień zadymienia, który miał miejsce, gdy wybuchł ogień, nie pozostał bez wpływu na niektórych członków załogi. Udzielona została im pierwsza pomoc. Na szczęście hospitalizacja żadnego z nich nie była konieczna.

Jednostka Wasa Express miała o godzinie 20:00 wyruszyć w rejs do Umeå w Szwecji. Ze względu na incydent kurs ten został odwołany. Także poranny wtorkowy rejs powrotny z Umeå został anulowany.

Wstępne dochodzenie pozwoliło ustalić, że pożar rozpoczął się od jednego z elementów silnika.

Statek Wasa Express należy do fińskiego armatora – firmy Wasaline. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w przewożeniu pasażerów i samochodów między Finlandią a Szwecją - przez Zatokę Botnicką. Wasa Express ma 141 metrów długości, a na pokład może zabrać 1536 pasażerów oraz 515 pojazdów.

 

PromySkat

 

Źródło: svenska.yle.fi


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060