Dobry wynik finansowy Scandlines
19.04.2013

Dobry wynik finansowy Scandlines

Duńsko-niemiecki przewoźnik promowy Scandlines opublikował informację podsumowującą rok 2012. Armator odnotował rekordowy zysk operacyjny w wysokości € 193 milionów w roku 2012, jest to wzrost o 6% w stosunku do poprzedniego roku 2011.

Na tak duży wzrost przyczyniło się kilka istotnych czynników. Do najważniejszych z nich to z pewnością wzrost ruchu na trasie Dania-Niemcy oraz wiele usprawnień operacyjnych w całej grupie.

Scandlines pływa na trzech krótkich trasach pomiędzy Danią a Szwecją oraz Dania i Niemcami, oferując transport najnowocześniejszymi i najszybszymi jednostkami pasażerskimi i frachtowymi w obrębie Morza Bałtyckiego.

Scandlines opuściło bałtycki rynek przewozów cargo i skupiło się na pasażerach, co miało znaczący wpływ na wzrost zysku operacyjnego, który wyniósł 2 punkty procentowe w górę niż w poprzednim roku, a tym samym nastąpiło znaczne obniżenie kosztów.

W maju 2012 roku pięć bałtyckich tras zostało sprzedanych przez Scandlines armatorowi Stena Line (za nieujawnioną kwotę). Natomiast w sierpniu 2012 roku sprzedano Swedish Orient Line trasę Rostock - Hanko oraz trzy jednostki ro-ro.


Zbycie bałtyckich szlaków towarowych spowodowało zmniejszenie zadłużenia w znaczny sposób, co doprowadziło do poprawy zysku netto. Zatem wyniki finansowe są zadowalające.

W latach 2013 i 2014, Scandlines oczekuje ogólny wzrost zarówno dochodów, jak i zysków netto o około 3-5%. Powodem tego jest przewidywany dalszy wzrost w duńsko-niemieckiej firmie Scandlines ruchu w połączeniu z zwiększoną częstotliwością rejsów na trasach Gedser-Rostock a tym samym poszerzać i rozwijać zakres swoich usług na tych połączeniach.

Scandlines oczekuje na dostawę 2 super nowoczesnych i szybkich promów, które mają zwiększyć częstotliwość rejsów na trasach Gedser-Rostock.

Nowe promy zostaną wyposażone w najnowsze systemy nawigacji, które mają zapewnić szybką i bezpieczną podróż. Dodatkowo na pokładach super szybkich i nowoczesnych statków znajdą się restauracje, bary, kawiarnie, basen, kasyno, sklepy, pomieszczenia z dostępem do WIFI oraz wygodne kabiny w tym 18 apartamentów. Spodziewana dostawa ma nastąpić pod koniec maja 2013 roku.

Scandlines przymierza się również do podpisania umowy zlecenia na budowę dwóch dwukierunkowych promów (double-ended), które chce uruchomić już w sezonie w 2015 roku.


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060