Fjord Line
Fjord Line
15.05.2015

Ruszyło szybkie połączenie Hirtshals-Kristiansand. Fjord Line spodziewa się dużego wzrostu liczby pasażerów

Fjord Line w okresie letnim spodziewa się znacznego wzrostu zainteresowania szybkim połączeniem pomiędzy Hirtshals a Kristiansand. W sumie w okresie letnim chce przewieźć na tej trasie ok. 200 tysięcy pasażerów.

 

Połączenie pomiędzy duńskim a norweskim portem wystartowało 13 maja. Realizowane jest promem Fjord Cat. To szybki katamaran, który pozwala na znacznie skrócenie czasu przeprawy. Podróż na trasie Hirtshals-Kristiansand zajmuje jedynie 2 godziny 15 minut. To oznacza, że z jednego do drugiego portu można się dostać nawet o 1 godzinę i 45 minut szybciej niż zwykłym promem.

 

Przedstawiciele Fjord Line oszacowali, że liczba biletów, jakie w tym roku zostaną sprzedane na tej trasie – biorąc pod uwagę obecny poziom zamówień - będzie o 12 procent większa niż w roku ubiegłym.

 

„To wskazuje, że coraz więcej Norwegów jest świadomych istnienia tej trasy” - powiedział Atle Woxholt z Fjord Line, wyjaśniając przyczyny znaczących wzrostów. „W ostatnim czasie w sposób szczególny rośnie zainteresowanie krótkimi wakacjami, a w takich wypadkach czas jest kluczowym czynnikiem”.

 

Jednostka Fjord Cat to zbudowany w 1998 r. katamaran, który może przyjąć na pokład 676 pasażerów oraz 180 pojazdów. Maksymalna prędkość, jaką może rozwinąć to 48 węzłów (89 kilometrów na godzinę). Jest jednym z najszybszych promów pasażersko-samochodowych na świecie. Fjord Cat ma jeszcze trzy statki siostrzane, które pływają dla różnych operatorów (m.in. Mols Linien).

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: nordjyske.dk, fvn.no


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060