×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 790.
Wightlink
Wightlink
18.05.2015

Nowy prom dla Wightlink

Już w 2017 r. we flocie Wightlink pojawi się nowy prom, który będzie obsługiwał trasę Portsmouth-Fishbourne. Nowa jednostka to część zaplanowanych na najbliższe lata inwestycji.

 

Będzie mógł zabrać na pokład 1000 pasażerów i 178 pojazdów. Będzie statkiem ekologicznym, spełniającym restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin. Przede wszystkim zapewni zaś bezpieczną i komfortową przeprawę tym, którzy podróżują pomiędzy Portsmouth a należącą do archipelagu Wysp Brytyjskich Isle of Wight. Prom zostanie zaprojektowany specjalnie do obsługi tej trasy.

 

„Jesteśmy zachwyceni, że możemy poinformować o naszych planach wprowadzenia najbardziej przyjaznego środowisku promu w historii” - powiedział John Burrows z Wightlink.

 

Nowy prom jest jedną z pierwszych wielu nowych inwestycji, które zaplanowane zostały po ogłoszonej w lutym br. transakcji. Firma promowa została wówczas kupiona przez Balfour Beatty Infrastructure Partners LP od Macquarie European Infrastructure Fund. Kwoty transakcji nie ujawniono.

 

Łączna wartość inwestycji, które mają zostać zrealizowane przez firmę w najbliższym czasie, sięga 45 milionów funtów. Oprócz nowego promu, który będzie oferował cogodzinny serwis na trasie Portsmouth-Fishbourne, firma chce też dokonać niezbędnych modernizacji w obu portach. Ulepszone zostaną rampy, dzięki czemu przyspieszony zostanie załadunek i rozładunek. W ramach inwestycji powiększona zostanie także pojemność zbudowanego w Gdańsku statku St Clare.

 

Wightlink to brytyjski armator o bardzo bogatej tradycji. Specjalizuje się w zapewnianiu dogodnych połączeń pomiędzy Anglią a wyspą Wight przez cieśninę Solent.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: BBC


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060