Balearia
Balearia
18.05.2015

Balearia uruchamia nowy prom na trasie Barcelona-Ibiza

Balearia poinformowała, że połączenie Barcelona-Ibiza będzie obsługiwane nowym promem. Chodzi o jednostkę Nápoles, która przez ostatnie trzy lata była wyczarterowana innemu podmiotowi.

 

Hiszpański armator przypomniał jednocześnie, że w lipcu i sierpniu kursy na trasie Barcelona-Ibiza będą się odbywać każdego dnia. W pozostałej części sezonu letniego oferowanych będzie pięć połączeń tygodniowo. Przedstawiciele firmy liczą, że dzięki uruchomieniu nowego promu pojawi się jeszcze więcej chętnych do skorzystania z oferty. Jednocześnie podkreślono, że wprowadzenie na trasę promu Nápoles jest elementem strategii ciągłego udoskonalania serwisu Barcelona-Ibiza. Dzięki nowej ofercie, znacząco wzrośnie podaż miejsc na tej trasie w stosunku do lat ubiegłych. W ciągu tygodnia będzie to 6 tysięcy miejsc w jedną stronę w połączeniu z bogatą ofertą możliwości przewozu towarów.

 

Balearia poinformowała, że wyjścia z portu w Barcelonie będą się odbywać o 22:30, a z Ibizy o 10:30.

 

Prom Nápoles został zbudowany w 2002 r. Może przyjąć na pokład 950 pasażerów, dysponuje też linią ładunkową o długości 2000 metrów. 186-metrowy prom rozwija prędkość 22 węzłów (ok. 40 kilometrów na godzinę), a przeprawa na trasie Barcelona-Ibiza zajmuje 8,5 godziny. Nápoles ma też siostrzany statek - to prom Sicily, który także znajduje się we flocie firmy Balearia i zgodnie z planami armatora ma służyć do obsługi trasy Algeciras-Tanger.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Balearia


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060