Poranny pożar na pokładzie promu Wightlink
wikipedia.org/ CC BY-SA 4.0/ geni
14.12.2018

Poranny pożar na pokładzie promu Wightlink

Do groźnej sytuacji doszło dziś rano na pokładzie promu w Lymington. Na należącej do Wightlink jednostce wybuchł pożar. W działaniach ratowniczych udział wzięło pięć zastępów straży pożarnej.

 

Do zdarzenia doszło ok. 7:00. Płomienie pojawiły się w maszynowni promu Wight Sky. Na miejscu natychmiast pojawili się ratownicy oraz specjalistyczny sprzęt. Maszynownia została zamknięta i zabezpieczona przez strażaków, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się pożaru. Dalsze działania prowadzone były z wykorzystaniem kamer przemysłowych.

 

Wszyscy członkowie załogi oraz pasażerowie zostali bezpiecznie ewakuowani ze statku. Nikt nie doznał obrażeń.

 

Jak poinformował w specjalnym komunikacie armator, zdarzenie wywołało utrudnienia w komunikacji promowej. Tuż po incydencie policja zapowiedziała, że terminal w Lymington może być wyłączony z eksploatacji przez większość dnia. Ok. 9:00 strażacy potwierdzili, że ogień został ugaszony i rozpoczyna się usuwanie skutków zdarzenia.

 

Osobom, które nie popłynęły porannym rejsem przez cieśninę Solent z Lymington, zaproponowano alternatywne połączenie Portsmouth-Fishbourne.

 

 

Media zwróciły uwagę, że był to już trzeci incydent z udziałem promu Wight Sky w ciągu ostatnich 15 miesięcy.

 

Prom Wight Sky został zbudowany w 2008 r. To jednostka o długości 62 metrów, która może przyjąć na pokład 360 pasażerów, 65 pojazdów osobowych i dysponuje 110 metrami linii ładunkowej do przewozu pojazdów ciężarowych.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Daily Echo, Isle of Wight Observer


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060