Tak z bliska wygląda budowa nowoczesnego promu dla Wightlink
facebook.com/ Wightlink
28.09.2017

Tak z bliska wygląda budowa nowoczesnego promu dla Wightlink

O nowej inwestycji Wightlink informowaliśmy już wcześniej na łamach PromySkat. Nowoczesna jednostka nabiera kształtów, a już w przyszłym roku o jej walorach będą mogli przekonać się pasażerowie.

 

W połowie sierpnia Wightlink ujawnił nazwę nowej jednostki, która wkrótce stanie się dumą jego floty. Trzeba przyznać, że Victoria of Wight – tak właśnie zostanie ochrzczony prom – która została wyłoniona spośród 186 propozycji, brzmi majestatycznie.

 

facebook.com/ Wightlink

 

Tymczasem budowa statku, który ma zostać dostarczony armatorowi już w przyszłym roku, nabiera tempa. Wightlink opublikował niedawno serię zdjęć, które pokazują, na jak zaawansowanym etapie są prace konstrukcyjne, które realizowane są w tureckiej stoczni. Ukazują one prom od zewnątrz, jak i surowe jeszcze wnętrza.

 

facebook.com/ Wightlink

 

Victoria of Wight będzie promem hybrydowym, co oznacza, że będzie zasilany zarówno za pomocą baterii, jak i napędu spalinowego. W tym drugim wariancie armator będzie korzystał z paliwa niskosiarkowego. Przewoźnik na każdym kroku podkreśla zresztą, że będzie to prom przyjazny środowisku. Wśród rozwiązań, które mają sprawić, że jednostka będzie efektywna pod względem energetycznym, znajdują się m.in. systemy oświetleniowe LED oraz instalacja grzewcza wykorzystująca zużytą wodę z silnika.

 

 

Nowy prom dla Wighlink będzie obsługiwał połączenie pomiędzy Portsmouth a Fishbourne. Jednostka będzie mogła przyjąć na pokład 1200 pasażerów oraz 178 pojazdów osobowych.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Wightlink


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060