DFDS
DFDS
23.06.2015

Olbrzymie wzrosty DFDS na trasie Kopenhaga-Oslo. Modernizacja dwóch promów przynosi efekty

DFDS notuje znaczące wzrosty na trasie pomiędzy Danią a Norwegią. Od ubiegłego roku ruch pomiędzy stolicami obu państw wzrósł aż o 20 procent.

 

Kolejni armatorzy podają szczegółowe dane dotyczące wyników finansowych oraz ruchu w pierwszych miesiącach 2015 r. Niedawno informacje na ten temat przedstawił również DFDS. W jego przypadku dane okazały się na tyle obiecujące (w pierwszym kwartale przewoźnik zanotował w stosunku do ubiegłego roku wzrost przychodów o 6 procent, a zysku operacyjnego o 150 procent), że podniósł prognozę na rok 2015.

 

Teraz przewoźnik poinformował o olbrzymich wzrostach w ruchu, jakie udało się osiągnąć na poszczególnych trasach. Na szczególną uwagę zasługuje tu połączenie Oslo-Kopenhaga. W ciągu pięciu pierwszych miesięcy br. DFDS przewiozło na tej linii aż o 20 procent pasażerów więcej niż w analogicznym okresie 2014 r. Firma spodziewa się, że dzięki temu na trasie tej uda się osiągnąć najlepszy od 5 lat wynik.

 

Zdaniem przedstawicieli DFDS, istnieje kilka czynników, które mogą odpowiadać za tak dobry rezultat.

 

„Obserwujemy wzrost od grudnia ub. r. Jest kilka wyjaśnień dla takiego wzrostu. Jestem pewien, że zaowocowały duże inwestycje w dwa nasze statki, które obsługują trasę Kopenhaga-Oslo. Podobne wzrosty nie następują same z siebie” - powiedział Kevin Helsinghof z DFDS.

 

W ubiegłym roku duński armator przewiózł na trasie Kopenhaga-Oslo 750 tysięcy. Ok. 10 procent stanowili pasażerowie biznesowi. Koszt ubiegłorocznej modernizacji dwóch jednostek, które obsługują tę trasę - Crown Seaways i Pearl Seaways – wyniósł 120 milionów koron duńskich.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: DFDS, Standby


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060