Nowe połączenia promowe we Włoszech
10.07.2013

Nowe połączenia promowe we Włoszech

Armatorzy Grimaldi, NEL i Red Star wprowadzają na rynek nowe relacje promowe m.in. z Augusty, Brindisi i Bari. Będą one obsługiwane przez promy przeznaczone zarówno dla pasażerów, jak i przewozów cargo.

Po kilku przeszkodach związanych z formalnościami, nowe połączenie Grimaldi Holding na Maltę zostało otwarte. Prom Audacia typu ro-pax, który został wprowadzony na połączenie Augusta – Salerno jesienią ubiegłego roku, będzie operował na nowej trasie trzy razy w tygodniu. Statek ma wypływać z Augusty w poniedziałki, środy i piątki o 9:00 (czas przeprawy to 5 godzin), a z Malty w poniedziałki i środy o 16:30 oraz w soboty o 12:00.

W międzyczasie rozwinęła się również linia GoinSardinia, która zapewnia połączenie z Leghorn i Civitacecchii do Olbii. Poza tym od ubiegłego poniedziałku prom European Express, należący do greckiego operatora NEL, rozpoczął kursowanie z portu Bari w ramach serwisu oferującego przeprawy łączące Apulię z Corfu, Igoumenitsą, Zante i Kefalonią. Na tym obszarze działa również armator Superfast, dla którego nowe połączenia będą stanowić dodatkowe wsparcie.

W obliczu nadchodzącego sezonu letniego, kiedy popyt na przeprawy promowe znacznie wzrasta, władze portu w Levante również podjęły nadzwyczajne środki w celu zaspokojenia potrzeb klientów. Są to przede wszystkim nowe zasady dotyczące procedury check-inu i samych przepraw, zgodne z regułą 1177/2010 dotyczącą ochrony praw pasażerów w transporcie morskim. Przepisy te zobowiązują operatorów terminali także do zorganizowania punktu informacji, w którym pasażerowie będą mogli złożyć skargę na przewoźnika oraz uzyskać niezbędną pomoc dla osób niepełnosprawnych.

Ponadto władze portu w Brindisi ogłosiły otwarcie połączenia do Albanii, oferowanego przez operatora Red Star. Statki będą wypływać 3 razy w tygodniu na Costa Morena aż do 24 lipca, kiedy częstotliwość odpraw wzrośnie do jednej dziennie. Linia Brindisi – Durres będzie wspierała trasę do Valony, oferowaną przez Voyagera (Seamed Trading Shipping Agent).

„Jesteśmy intensywnie zaangażowani we wzmocnienie sieci połączeń z Brindisi na drugi brzeg Morza Śródziemnego” skomentował Hercules Haralambides, prezes portu Brindisi. „Po świetnych wynikach, odnotowanych przez Grimaldi po zainicjowaniu połączenia z Korfu oraz nowej linii Brindisi – Durres, zdecydowanie kierujemy swoje działania w stronę Turcji”.

Monika Szeligowska PromySkat


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060