facebook promyskat
twitter promyskat
instagram promyskat
instagram promyskat

Rekordowe wyniki Finnlines w I kwartale

17/05/2017 - 16:55
Finnlines Finnlines

Finnlines to kolejna z dużych firm promowych, która zaprezentowała swoje wyniki finansowe za I kwartał br. Pierwsze trzy miesiące roku powtórnie okazały się dla fińskiego przewoźnika czasem znaczących wzrostów.

 

Od stycznia do marca obroty Finnlines wzrosły ze 105 do 120 milionów euro. Oznacza to wzrost o 15 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wskaźnik EBITDA wyniósł 28 milionów euro (25,3 miliona euro rok temu). W górę poszedł również zysk netto. W ubiegłym roku, po pierwszych trzech miesiącach, firma legitymowała się 8,3 milionami euro zysku netto. W tym roku było to już 11,2 miliona euro.

 

W I kwartale firma miała do swojej dyspozycji 19 statków. To mniej niż w analogicznym okresie ub. r., gdy realizowała swoją działalność z pomocą 21 jednostek. Pomimo tego wzrosła wielkość przewożonego frachtu. Od stycznia do marca statki Finnlines przewiozły 165 tysięcy jednostek cargo wobec 153 tysięcy przewiezionych w ubiegłym roku. Do 32 tysięcy wzrosła zaś liczba przewiezionych pojazdów osobowych (o tysiąc więcej niż rok wcześniej). Do 115 tysięcy – o 2 tysiące – wzrosła liczba pasażerów.

 

„Fantastyczna poprawa pod względem wielkości zysku w ciągu ostatnich czterech lat doprowadziła Finnlines do najwyższego poziomu w historii” - powiedział Emanule Grimaldi, dyrektor Finnlines. „Jesteśmy nastawieni na wzrosty, a w końcu dostrzegamy również pozytywne tendencje, jeśli chodzi o fiński rynek. Wierzymy, że będziemy się spisywać dobrze również w przez pozostałą część roku”.

 

 

Finnlines jest jednym z najważniejszych operatorów promowych, działających w obszarze Morza Bałtyckiego oraz Morza Północnego. Dysponując olbrzymią flotą, w skład której wchodzą promy typu ro-ro oraz ro-pax, przewoźnik oferuje m.in. połączenia do Belgii, Estonii, Niemiec, Hiszpanii, Holandii, Szwecji, Polski czy Wielkiej Brytanii. Właścicielem wszystkim udziałów w firmie jest grupa Grimaldi.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Finnlines