Color Line
Color Line
22.08.2018

Color Line rozpoczyna budowę nowego centrum logistycznego w Hirtshals

Firma Color Line rusza z budową nowego centrum logistycznego w Hirtshals. Jego łączna powierzchnia wyniesie 18 tysięcy metrów kwadratowych, a pierwsza część inwestycji ma być gotowa jeszcze w przyszłym roku.

 

Jak zapowiada norweski armator, powstające w Hirtshals centrum ma się stać kluczowym hubem dla działalności przewoźnika. Firma już od 2014 r. czyniła starania, by dokonać koncentracji wszystkich magazynów pod jednym dachem. Teraz będzie to możliwe. Nowy ośrodek będzie spełniał wszelkie normy dotyczące ochrony środowiska i powstanie zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju.

 

Rocznie przez magazyny i centra logistyczne Color Line „przechodzi” 80 tysięcy europalet. Dzięki otwarciu nowego ośrodka, możliwości operatora dodatkowo wzrosną. W nowych budynkach magazynowana będzie zarówno żywność, jak i produkty nieżywnościowe.

 

„Teraz będziemy mieli główny magazyn blisko Hirtshals. To przyczyni się do podniesienia efektywności oraz jakości na wszystkich poziomach” – powiedział Christian Krøldrup z Color Line, podkreślając jednocześnie, że jest to projekt przyszłościowy, który pomoże w dalszym rozwoju usług przez armatora.

 

 

Już jesienią przyszłego roku do eksploatacji ma zostać oddana pierwsza część inwestycji. Będzie to 9400 metrów kwadratowych powierzchni. W pierwszej fazie udostępnione zostaną m.in. budynki administracji, chłodnie oraz zamrażalnie. W piątek odbyła się uroczystość wbicia pierwszej łopaty w miejscu przyszłego magazynu.

 

Promy Color Line obsługują z Hirtshals połączenia z Kristiansand oraz Larvik

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Color Line


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060