DFDS Seaways: Pożar na promie
23.04.2013

DFDS Seaways: Pożar na promie

Dzisiejszej nocy wybuchł pożar na promie armatora DFDS Seaways, płynącego z Kiel do Kłajpedy. Nie ma rannych osób, a rozmiar poniesionych szkód materialnych zostanie oceniony dopiero po dobiciu statku do portu w Kłajpedzie.

Przyczyna pożaru na promie Victoria Seaways duńskiego operatora DFDS Seaways pozostaje nieznana. Kiedy statek przypłynie do Kłajpedy, natychmiast zostanie wszczęte śledztwo w tej sprawie. DFDS w oficjalnym komunikacie informuje, że rozładunek promu będzie opóźniony o kilka godzin właśnie z tego powodu.

Wszyscy pamiętamy pożar z października 2010 roku, wtedy doszczętnie spłonął prom Lisco Gloria, należący do litewskiego oddziału DFDS. Jako ciekawostka: prom ten również obsługiwał połączenie Kiel - Klaipeda, czy wisi jakieś fatum nad ta relacja promową?

W konsekwencji pożaru przynajmniej jeden kurs w obie strony zostanie odwołany:

Kłajpeda – Kiel dziś 23.04 17:30 – ANULOWANY

Kiel – Kłajpeda jutro 24.04 18:00 – ANULOWANY

Zanim zostanie przeprowadzona dokładna inspekcja szkód na Victorii, na trasie będzie kursował prom Regina Seaways. Dodatkowo DFDS oferuje dodatkową przeprawę w środę z Kiel, która zostanie obsłużona statkiem Vilnius Seaways.

Alternatywą pozostaje połączenie Kłajpeda – Sassnitz, działające bez zakłóceń.

M.S. PROMYSKAT


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060