Viking Line
Viking Line
09.02.2017

Viking XPRS po znaczącej modernizacji wrócił na trasę

Należący do Viking Line prom Viking XPRS powrócił na swoją stałą trasę po remoncie. Wprowadzone na statku modyfikacje mają przełożyć się na jeszcze wyższy komfort podróżowania.

 

Wśród zmian, jakie przeszedł prom, największe dotknęły strefy gastronomicznej. Nowy wygląd zyskały restauracje i kawiarnie. Metamorfozę przeszła restauracja Bistro Bella oraz kawiarnia Robert’s Coffee Znajdujący się na pokładzie nr 7 Club X zyskał nową scenę, która uruchomiona zostanie w najbliższą niedzielę, 11 lutego. Po konsultacjach z pasażerami pojawiło się tam 150 dodatkowych miejsc siedzących. Poprawiono tam również nagłośnienie oraz oświetlenie, dzięki czemu miejsce to zostało dostosowane do najnowszych standardów.

 

„Club X jest jedną z kilku scen tanecznych w Helsinkach, więc chcieliśmy miłośnikom tańca oraz fińskim gwiazdom, które tam występują w środy i czwartki, zapewnić możliwie najmilsze miejsce” - powiedział Jaakko Ahti z Viking Line.

 

Oprócz tego powiększony został pokład słoneczny. Viking Line poinformował, że latem na pokładzie 8 będzie działał grill oraz bar. Ale podobne atrakcje będą oferowane pasażerom w trakcie nadchodzącego sezonu letniego również na pokładzie 10.

 

Dodatkowo modernizację przeszły kabiny, części wspólne, a także strefa zakupów.

 

„Viking XPRS to najpopularniejszy statek w Zatoce Fińskiej i chcemy dać naszym pasażerom najprzyjemniejsze warunki do podróżowania, jakie są tylko możliwe” - wyjaśnił Jaakko Ahti.

 

 

Firma zaznaczyła, że duże zmiany zaszły również pod pokładem. Viking XPRS został wyposażony w nową śrubę napędową, która może pracować dzięki dwóm, a nie, jak to miało miejsce do tej pory, trzem jednostkom napędowym. Ma to wpływ na ograniczenie konsumpcji paliwa.

 

Prom Viking XPRS został zbudowany w 2007 r. Na swoim pokładzie może pomieścić 2500 pasażerów. Na co dzień obsługuje połączenie Helsinki-Tallinn.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Viking Line


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060