Wasaline
Wasaline
24.02.2017

Wasaline z rekordowym osiągnięciem

Wasaline to kolejny przewoźnik, których pochwalił się wynikiem finansowym, osiągniętym w ubiegłym roku. Dla fińskiej firmy był to już kolejny z rzędu rok rekordów.

 

W 2016 r. Wasaline przewiozła 184 144 pasażerów, co oznacza wynoszący 9,2 procent wzrost w porównaniu z rokiem wcześniejszym, gdy przewieziono prawie 170 tysięcy pasażerów. To najlepsze osiągnięcie w historii. Duży wzrost liczby pasażerów miał wpływ na wyniki finansowe. Obroty przedsiębiorstwa wyniosły w ubiegłym roku 17,1 miliona euro, co oznacza wzrost o 5,9 procent. Imponująco prezentuje się osiągnięty przez armatora progres, gdy chodzi o zysk. Wyniósł on 892 tysiące euro, co oznacza wzrost o 138 procent w porównaniu z rokiem 2015.

 

„Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym pracownikom za ten pełen sukcesów rok i pełni wiary patrzymy na rok 2017, gdzie już możemy obserwować korzystny trend związany z rozwojem ruchu pasażerskiego oraz towarowego” - powiedział Peter Stahlberg, dyrektor firmy, zwracając uwagę, że w styczniu i lutym tego roku odnotowano rekordowe rezultaty we wszystkich segmentach.

 

 

Wasaline, a właściwie NLC Ferry Oy Ab (Wasaline to nazwa marketingowa) to firma, która specjalizuje się w przewozie pasażerów i pojazdów między Finlandią a Szwecją - przez Zatokę Botnicką. W najbliższych latach firma zamierza postawić na dynamiczny rozwój, co ma znaleźć odzwierciedlenie w dużych inwestycjach. Największa z nich ma być związana z budową nowego promu. Jego projekt ma być pod wieloma względami innowacyjny i – jak poinformowali przedstawiciele fińskiego koncernu – zagwarantować elastyczność operacyjną, która pozwoli nowej jednostce dostosowywać się do zmieniającego się w ciągu roku zapotrzebowania na usługi transportowe.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Wasaline

 


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060