×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 790.
Faergen
Faergen
24.05.2017

Jedno z połączeń obsługiwanych przez Færgen ma już pół wieku

Duński operator promowy, firma Færgen, świętuje 50 lat istnienia jednej z tras. Pół wieku temu statki zaczęły kursować na linii Bøjden – Fynshav.

 

Pierwszy rejs na trasie pomiędzy portami położonymi na duńskich wyspach Fionia oraz Als miał miejsce 27 maja 1967 r. Obsługujący ją dziś armator podkreślił, że jej znaczenie jest wciąż bardzo duże. Co ciekawe, przez kierowców i pasażerów wcale nie jest ona postrzegana jedynie w kategoriach alternatywy dla transportu drogowego.

 

„Przez lata ta trasa mocno się rozwinęła, podobnie jak cały region. Z mojej perspektywy mamy tu do czynienia z jednym z najpiękniejszych serwisów promowych w Danii” - wyjaśnia Lindy Kjøller z Færgen. „Jesteśmy zadowoleni, że możemy pomagać Fionii i Als, ale także z faktu, że mogliśmy brać udział w pracy na rzecz turystyki, która została wykonana na tych dwóch wyspach, które moim zdaniem reprezentują część tego, co Dania ma najlepszego do zaoferowania pod względem turystycznym”.

 

Pół wieku istnienia tej trasy zostanie uczczone przez Færgen w wyjątkowy sposób. Tego dnia ceny posiłków czy napojów na promach kursujących pomiędzy wyspami zostaną obniżone o połowę. 29 maja armator zaprosi zaś na pokłady swoich promów polityków, partnerów oraz przedstawicieli mediów.

 

 

Połączenie Bøjden – Fynshav obsługiwane jest przez dwa promy: Frigg Sydfyen oraz zmodernizowany Fynshav. Zgodnie z przyjętym przez Færgen zwyczajem, promy pływają na tej linii pod marką, która nawiązuje do nazwy obsługiwanego regionu. W tym przypadku są to barwy AlsFærgen.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Færgen

 


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060