Molslinjen
Molslinjen
25.05.2017

Express 3 już w domu. W przyszłym tygodniu wchodzi na trasę

Po długiej podróży prom Express 3 dotarł wreszcie do Molslinjen. Nowa jednostka zacznie kursować 1 czerwca.

 

Nowoczesny i szybki katamaran płynął z drugiego końca świata. Jego droga rozpoczęła się w australijskim Hobart. Stamtąd popłynął w stronę Kanału Panamskiego, później przez Ocean Atlantycki aż do Danii. Do Aarhus dotarł we wtorek rano. W sumie przemierzył 25 tysięcy kilometrów.

 

Już w najbliższych dniach na pokład nowoczesnej jednostki wejdą pierwsi pasażerowie. Zgodnie z planem, pierwszy rejs na regularnej trasie ma się odbyć 1 czerwca. Express 3 będzie kursował na trasie Aarhus – Odden.

 

Najnowszy nabytek będzie obsługiwał najważniejsze poranne i wieczorne rejsy na linii, na której Molslinjen ma do dyspozycji również jednostki: Max Mols, Express 1 oraz Express 2. W sezonie wakacyjnym będzie też obecny na trasie Ebeltoft – Odden.

 

 

Molslinjen zamówiło prom Express 3 w 2015 r. Na pokład może zabrać on do 1000 pasażerów i 417 pojazdów osobowych. Prom, który stanowi udoskonaloną wersję dwóch siostrzanych jednostek – Express 2 i 3 – jest jednym z najszybszych katamaranów na świecie (rozwija prędkość 48 węzłów, czyli ok. 90 kilometrów na godzinę).

 

To nie koniec inwestycji Molslinjen we flotę. Duński przewoźnik zamówił już w stoczni Austal w Australii kolejny szybki katamaran. Budowa jednostki Express 4 rozpoczęła się w kwietniu.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Molslinjen

 

Molslinjen/ youtube.com/Prove-it.dk

Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060