×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 790.
Eckero line inwestuje w południowe rynki promowe
30.09.2013

Eckero line inwestuje w południowe rynki promowe

Fiński armator Eckero line zwiększa swoje zaangażowanie w regionie Morza Śródziemnego i rozpoczyna współpracę z włoskim przewoźnikiem promowym Med Cross Linies.

Spółka Rederiaktiebolaget Eckerö, podmiot zależny od Eckerö Shipping, nabywa jedną trzecią udziałów w Med Cross Lines. Umowa pomiędzy dwoma firmami ma na celu utworzenie dodatkowych kontaktów biznesowych oraz otwarcie nowych kanałów handlowych w basenie Morza Śródziemnego.

Włoska firma promowa Med Cross Lines powstała półtora roku temu i zajmuje się obecnie obsługą połaczenia ro-ro pomiędzy portami na Morzu Adriatyckim oraz portami libijskimi. Jak informuje Jari Sorvettula z Eckero Shipping, w czasach, gdy na rynkach zachodnich i północnych następuje spowolnienie w transporcie towarowym i zwiększa się konkurencja wśród linii promowych, jest możliwość znalezienia niszy w postaci obsługi portów południowej Europy oraz północnej Afryki. Dzięki współpracy z Med Cross możemy obsługiwać porty Turcji, Hiszpanii, Francji Libii i Algerii w dowolnych kombinacjach połączeń promowych.

Po sprzedaży promów Nordlandia i Translandia, Eckero Line od dłuższego czasu poszukiwało przedsięwzięcia, w które mogłoby zainwestować wolny kapitał. Obecnie Grupa Eckero posiada siedem jednostek klasy ro-ro, które są w większości czarterowane od armatorów Transfennica, Holmen i Finnlines. Trzy z nich obsługują transport drewna ze Szwecji do Finlandii, a reszta operuje na Morzu śródziemnym. Jedyny prom pasażerski, M/S Finlandia, obsługuje połączenie promowe Tallinn - Helsinki.

PromySkat


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060