AS Tallink Grupp
AS Tallink Grupp Marko Stamppehl
30.12.2014

Silja Line najbardziej docenianą marką branży promowej wśród Finów

Mieszkańcy Finlandii wybrali. Podczas plebiscytu, podczas którego należało wskazać wyróżniającą się ich zdaniem markę, postawili na Silja Line, pozostawiając w tyle innych popularnych przewoźników z tego kraju.

W przeprowadzonym niedawno sondażu Finowie mieli za zadanie wybrać najcenniejszą ich zdaniem markę, przyznając każdej z nich odpowiednią ocenę (skala od 4 do 10). W badaniu uwzględniono 1006 marek, a w ostatecznym podsumowaniu nie zabrakło oczywiście przedstawicieli branży promowej.

Na czele zestawienia znalazła się marka Silja Line. Pod tą popularną nazwą kryje się fiński operator przewozów promowych, którego tradycja sięga 1904 r. Obecnie należy do estońskiego przedsiębiorstwa AS Tallink Group. Spółka niegdyś nosiła nazwę Silja Oy – obecnie nazywa się Tallink Silja Oy i jest spółką zależną Tallink Grupp.

Na drugim stopniu podium uplasował się Viking Line. Firma ta jest wiodącym przewoźnikiem promowym na Bałtyku w połączeniach między Szwecją Finlandią, Estonią i Wyspami Aladzkimi. Armator dysponuje obecnie flotą składającą się z siedmiu nowoczesnych jednostek.

Na trzecim miejscu znalazł się Eckerö Line. Istniejąca od 1995 r. firma z siedzibą w Helsinkach oferuje przewozy na trasie Tallin-Helsinki. Chlubą armatora jest obecnie prom Finlandia, który zabiera na pokład 2080 pasażerów, a także 665 pojazdów osobowych lub 100 pojazdów ciężarowych.

PromySkat współpracuje ze wszystkimi wymienionymi przewoźnikami. Zapraszamy do dokonywania rezerwacji przez nasz serwis.

 

PromySkat

 

Źródło: marmai.fi

 


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060