Tallink
Tallink Tallink Grupp/ Marko Stampehl
06.11.2018

Wielka metamorfoza promu Silja Serenade

Należący do grupy Tallink prom Silja Serenade czeka znacząca modernizacja. Przez blisko dwa tygodnie prowadzony będzie na nim remont, podczas którego wiele miejsc znajdujących się na pokładzie statku zmieni się nie do poznania.

 

Prace mają się rozpocząć już 11 listopada w fińskim Naantali. Nadchodzące zmiany dotkną przede wszystkim miejsca, które podczas rejsów służą pasażerom. Całkowicie odmieniony ma zostać klub nocny Atlantis Palace, a także restauracje Bon Vivant i El Capitan. Odświeżony ma zostać również znajdujący się na pokładzie statku pub.

 

W klubie nocnym Atlantis Palace pojawić się mają nowe funkcjonaliści; przebudowana zostanie też przestrzeń barowa, a znajdujące się tam schody zmienią położenie. Miejsce to otrzyma także nową nazwę. Po zakończeniu remontu będzie to klub Starlight. Poważne zmiany czekają także wspomniane restauracje. Bon Vivant ma zyskać jeszcze bardziej elegancki wygląd, a restauracja El Capital zmieni się teraz w Grill House. Powiększyć ma się przestrzeń lokalu Old Port Pub, który od teraz będzie nosił nazwę Sea Pub.

 

Nowe elementy wystroju oraz aranżacja przestrzeni, które pojawią się na statku w najbliższym czasie, mają być stylowe i ponadczasowe. Dzięki wprowadzeniu zmian, przeznaczenie oraz atmosfera poszczególnych pomieszczeń będą mogły być kreowane na bieżąco – głównie za pomocą kolorów i światła. W ten sposób np. klub nocny w porze dziennej będzie mógł służyć do organizacji rozmaitych wydarzeń.

 

Remont czeka również znajdujące się na promie schody, a także korytarze, które prowadzą do kabin pasażerskich. Wszystkie te zmiany mają spowodować, że podróż statkiem Silja Serenade stanie się jeszcze ciekawszym doświadczeniem.

 

Nadchodzący czas wykorzystany zostanie również do przeprowadzenia przeglądów i prac konserwacyjnych. W trakcie remontu prom zostanie przygotowany też do zasilania z lądu. Dzięki temu nie będzie konieczne korzystanie z silników pomocniczych w trakcie postoju statku w porcie.

 

Poprzednio duże remonty były prowadzone na promie Silja Serenade w 2014 i 2015 r. Jak zapowiedział armator, do końca tego roku na statku prowadzone mają być też prace związane z rozległą modernizacją kabin. W 2019 r. podobne modyfikacje przejdzie siostrzany statek Silja Symphony.

 

 

Na promie Silja Serenade wszystkie pracę mają się zakończyć do 23 listopada. Tego dnia statek powróci na trasę Helsinki-Sztokholm.

 

Silja Serenade została zbudowana w 1990 r. Kursująca między stolicami Finlandii i Szwecji jednostka dysponuje 986 kabinami i może pomieścić 2852 pasażerów.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Tallink


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060