Stena Line
Stena Line
05.11.2018

Stena Line znów włącza się w pomoc dla potrzebujących. To akcja ratująca życie i zdrowie

Stena Line kolejny raz włącza się w akcję niesienia wsparcia osobom potrzebującym. Przez niemal cały listopad na statkach przewoźnika będą zbierane środki, które wesprą inicjatywę Mercy Ships, w ramach której niesiona jest pomoc ratowania życia i zdrowia ludziom z najbiedniejszych rejonów świata.

 

Akcja ruszyła 1 listopada i potrwa do 27 listopada. Prowadzona jest aż na 38 statkach należących do Stena Line. Najnowsza odsłona przebiega pod hasłem Round Up for Charity. W jej ramach pasażerowie otrzymają możliwość zaokrąglenia w górę rachunków za zakupy dokonywane na statkach szwedzkiego armatora. Nadwyżka zostanie przekazana na działalność organizacji prowadzącej statki miłosierdzia.

 

„W okresie kampanii, od 1 do 27 listopada, klienci Stena Line otrzymają możliwość zaokrąglenia rachunku za zakupy na pokładzie i przekazania darowizny na rzecz Mercy Ships” - powiedział Niclas Mårtensson, dyrektor Stena Line. „Wierzymy, że Round Up for Charity to prosty i skuteczny sposób, aby nasi klienci mogli wspomóc inspirującą działalność Mercy Ships. W zeszłym roku udało nam się zebrać 123 734 SEK podczas dwumiesięcznej kampanii związanej ze sprzedażą kawy na pokładzie, a w tym roku mamy nadzieję, że nowa akcja pozwoli zebrać co najmniej taką samą sumę w miesiąc”.

 

Humanitarna organizacja pozarządowa i Stena Line zostały partnerami w lutym 2017 r. Celem tej współpracy jest podniesienie świadomości na temat działalności Mercy Ships, zwiększenie zainteresowania darowiznami wśród klientów i partnerów biznesowych Stena Line, a także promocja wolontariatu wśród pracowników armatora, w celu udostępnienia ich wyjątkowych kompetencji technicznych i morskich działalności statku-szpitala.

 

Co ciekawe, niektórzy pracownicy Stena Line bezpośrednio zaangażowali się w wolontariat. Dwoje z nich wyjechało do Afryki, do Gwinei, gdzie wspierają działalność zespołu na pokładzie jednostki Africa Mercy. Od czasu przybycia tam statku-szpitala w sierpniu tego roku bezpłatna pomoc medyczna została udzielona już setkom potrzebujących.

 

 

Mercy Ships, czyli „statki miłosierdzia”, to międzynarodowa organizacja charytatywna, której celem jest dostarczanie pomocy humanitarnej w najbardziej potrzebujące rejony świata. Jest to możliwe właśnie m.in. dzięki wykorzystaniu statku-szpitala. Aż 95 na 100 największych miast świata to miasta portowe. Dlatego to właśnie statek szpitalny może najłatwiej zapewniać opiekę zdrowotną tam, gdzie jest ona najtrudniej dostępna. Od 1978 roku Mercy Ships udzieliło pomocy już ponad 2,5 mln potrzebującym. Obecnie działalność organizacji skupia się na krajach Afryki.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Stena Line


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060