Stena Line
Stena Line
11.06.2019

Popularne połączenie w ofercie Stena Line kończy 40 lat!

Jedno z połączeń obsługiwanych przez Stena Line skończyło właśnie 40 lat. Właśnie tyle czasu minęło, odkąd pierwsi pasażerowie pojawili się na statku szwedzkiego przewoźnika, pływającym pomiędzy Oslo a Fredrikshavn.

 

Pierwszy statek na bardzo popularnej dziś trasie pomiędzy stolicą Norwegii a położonym na Jutlandii duńskim miastem zadebiutował w barwach Stena Line 28 maja 1979 r. Rejs rozpoczął się o 21:00 w Oslo. Pierwsi pasażerowie – jak wspomina przewoźnik – nie tylko cieszyli oczy pięknymi widokami zatoki Oslofjorden czy przylądka Skagen. Korzystali też z mnóstwa zaoferowanych przez operatora udogodnień i atrakcji. Było przepyszne jedzenie, muzyka i tańce, a także zakupy w pierwszym samoobsługowym sklepie na pokładzie promu Stena Line.

 

Jak wyjaśnia armator, uruchomienie połączenia bardzo szybko okazało się sukcesem. Dla wielu Norwegów wizyta w pokładowym sklepie stała się okazją na zakup tańszej żywności. Wielu turystów z Niemiec, Holandii i Danii zyskało zaś dogodny sposób dotarcia do Oslo.

 

„Jesteśmy bardzo dumni i wdzięczni, świętując czterdziestolecie obecności na trasie Oslo-Fredrikshavn. Przez cztery dekady pomagaliśmy przy tworzeniu niezapomnianych wspomnień z wakacji. Jesteśmy dumni, mogąc przez wiele lat kontynuować transport pasażerów oraz towarów pomiędzy Norwegią i Danią” - powiedział Johan Edelman ze Stena Line.

 

Od początku działalności na tej linii Stena Line korzystała z trzech różnych jednostek. Ale wszystkie pływały pod tą samą nazwą – Stena Saga. Obecnie wykorzystywana jednostka zbudowana została w 1980 r. i może przyjąć na pokład 2000 pasażerów. Każdego roku statek przewozi na tej linii pół miliona pasażerów. 2/3 z nich stanowią Norwegowie, na kolejnych pozycjach są: Duńczycy, Niemcy, Holendrzy, a w okresie letnim także przedstawiciele wielu innych narodowości.

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: Stena Line


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060