DFDS
DFDS
06.12.2019

W Boże Narodzenie DFDS tradycyjnie pamięta o samotnych i bezdomnych

DFDS w okresie bożonarodzeniowym nie zapomina o najbardziej potrzebujących. Przewoźnik tradycyjnie już zorganizował wigilię dla bezdomnych.

 

Wyjątkowa uroczystość odbyła się niedawno w Danii. 3 grudnia autokary przewiozły 250 osób znajdujących się pod opieką położonych w Kopenhadze schronisk WeShelter w stronę portu. Wigilia odbyła się na zacumowanym w stołecznym porcie promie należącym do DFDS.

 

Dla większości Duńczyków grudzień jest miesiącem, w którym tradycja, rodzina oraz bycie razem są najważniejsze. Ale dla bezdomnych to czas samotności” - powiedziała Lise Larsen ze schronisk WeShelter. „Tylko niektórzy z tych, którzy mieszkają w naszych schroniskach mają kontakt z rodziną, a krąg ich przyjaciół jest zazwyczaj jest bardzo mały, więc w czasie, w którym w okresie bożonarodzeniowym zbliżamy się do rodziny oraz przyjaciół, poczucie obecności poza społeczeństwem jest szczególnie wyczuwalna”.

 

W trakcie uroczystej kolacji goście mieli okazję skosztować tych samych specjałów, w które w okresie świątecznym mogą zaopatrywać się pasażerowie podróżujący promami DFDS - w tym najpopularniejszych bożonarodzeniowych przysmaków kuchni duńskiej. Nie zabrakło też tradycyjnych, okolicznościowych utworów – kolęd i świątecznej muzyki. Oprócz tego na każdego z przybyłych gości czekały upominki – głównie odzież i słodycze.

 

Tegoroczna wigilia dla potrzebujących, w organizacji której brał udział DFDS, była wyjątkowa z jeszcze jednego powodu. Była to już jubileuszowa, dziesiąta bożonarodzeniowa uczta przygotowana przez przewoźnika z pomocą lokalnych organizacji charytatywnych.

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: DFDS


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060