Molslinjen
Molslinjen Austal
09.12.2019

Rekordowe przeprawy przez Kattegat. Molslinjen świętuje sukces

Ten rok będzie rekordowy dla firmy Molslinjen. Przewoźnik już teraz może cieszyć się z największej w historii liczby pasażerów, którzy skorzystali z przepraw przez Kattegat.

 

Już jest świetnie, a będzie jeszcze lepiej. 6 grudnia wyrównany został rekord w zakresie liczby pasażerów, którzy skorzystali z przeprawy przez Kattegat. Od tego momentu, każdego dnia firma Molslinjen śrubuje ten rezultat. Armator przypomniał tymczasem, że przed nim gorący sezon świąteczny.

 

Ubiegłoroczny rezultat, który był do tej pory rekordowy, zamknął się w liczbie 3 225 571 pasażerów. Tegoroczny wynik może zostać mocno wyśrubowany.

 

„Ruch pomiędzy wschodem i zachodem Danii cały czas rośnie” - tłumaczy Carsten Jensen z Molslinjen. „Wytłumaczeniem tego, że znów byliśmy w stanie ustanowić rekord liczby pasażerów, może być w szczególności sukces naszego połączenia autobusowego, Kombardo Expressen”.

 

Armator spodziewa się, że w szczycie świątecznego sezonu z oferowanych serwisów skorzystać może nawet ok. 180 tysięcy pasażerów. Przewoźnik przygotowuje się na to m.in. poprzez udostępnienie dodatkowego szybkiego promu.

 

Firma Molslinejn powstała w 1964 r. Obecnie oferuje przeprawy na trasach Odden – Aarhaus oraz Odden – Ebeltoft. Od ubiegłego roku obsługuje też połączenia na Bornholm (pod marką Bornholmslinjen). W jej flocie znajdują się zarówno promy tradycyjne, jak i katamarany dużych prędkości.

 

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: Molslinjen


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060