Flota z 10 promów Acciony Transmediterannei zawalczy o sezon letni na Gibraltarze
photo: Acciona Transmediterannea
27.06.2014

Flota z 10 promów Acciony Transmediterannei zawalczy o sezon letni na Gibraltarze

Strategiczny partner PromySkat w regionie Morza Śródziemnego, armator Acciona Transmediterranea rozpoczął działania w ramach operacji Przeprawy Przez Cieśninę OPE (Operación Paso del Estrecho).

Jak już informowaliśmy na łamach naszego serwisu w sezonie letnim ruch na połączeniach promowych z Hiszpanii do Maroka i Algerii wzrasta wielokrotnie. Dlatego Acciona Mediterranea uruchamia w tym roku 10 promów do obsługi tych relacji. Będą to 2 super szybkie katamarany Milenium Dos i Milenium Tres, jeden prom klasy superferries Sorolla,  6 promów konwencjonalnych klasy ro-pax (m.in Albayzin, Juan j. Sister, Murillo, Sorento, Ciudad de Málaga) i jeden prom klasy ro-ro Vronskiy. Pojemność floty pozwala na dzienny transport 25 000 pasażerów! Armator Oferuje 6 połączeń promowych przez cieśninę: 

  • ALGECIRAS-CEUTA
  • ALGECIRAS-TÁNGER MED
  • ALMERÍA-GHAZAOUET
  • ALMERÍA-MELILLA
  • ALMERÍA-NADOR
  • ALMERÍA-ORÁN

Relacje przez Gibraltar obsługują również inne linie promowe takie jak Balearia, FRS Ferries, Grupa Grimaldi oraz wielu mniejszych armatorów. Zapowiada się pracowity sezon turystyczny 2014 i zacięta walka o klienta - nie tylko cenowa. Zeszły rok przyniósł rekordowe ilości przeprawionych pasażerów, bijąc pokaźne wyniki lat poprzednich. Tylko w trakcie operacji „Tranzyt 2013” na połaczeniu z Maroka do Hiszpanii od 15 czerwca do 15 września przetransportowano przez cieśninę Gibraltar 2,3 mln. pasażerów i 580.000 pojazdów.

 

Zapraszamy do rezerwacji cargo oraz zakupów biletów pasażerskich.

 

PromySkat


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060