Balearia
Balearia
27.04.2015

Szybkim promem na Ibizę

Już 12 czerwca Balearia wznowi realizowane szybkim promem połączenie na Ibizę. Nowoczesna jednostka będzie pływać z Walencji do portu Sant Antoni de Portmany na zachodnim wybrzeżu wyspy.

 

Przedstawiciele hiszpańskiego przewoźnika ujawnili, że rejsy będą wykonywane przy pomocy promu Jaume III, który może przyjąć na pokład 654 pasażerów oraz 140 pojazdów. Kursy będą się odbywać w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. W ciągu tygodnia z oferty armatora będzie mogło skorzystać ok. 5 tysięcy pasażerów.

 

Zbudowana w 1996 r. jednostka może rozwinąć prędkość 37 węzłów (blisko 70 kilometrów na godzinę), dzięki czemu przeprawa zajmie ok. 3 godzin. W dni, w które zaplanowane są rejsy, katamaran będzie wychodził z portu na Ibizie o godzinie 9:00. Kurs powrotny z Walencji na wyspę będzie się rozpoczynał o 13:00.

 

Jaume III oprócz rejsów na trasie Walencja-Sant Antoni de Portmany będzie do połowy lipca obsługiwał także relację Sant Antoni de Portmany-Denia.

 

Balearia jest jednym z najprężniej działających armatorów na hiszpańskim rynku. Trzonem oferty operatora znanego do 1998 r. pod nazwą Euroline Maritimes są połączenia między kontynentalną częścią Hiszpanii a Balearami. Rezerwacji na szeroką ofertę połączeń oferowanych przez hiszpańskiego operatora można dokonywać za pośrednictwem serwisu PromySkat.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Ultima Hora


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060