Fjord Cat
Fjord Cat wikipedia.org/ CC BY-SA 3.0/ Fanny Schertzer
19.05.2015

Incydent z udziałem promu Fjord Cat

Należący do Fjord Line prom Fjord Cat został uszkodzony. To efekt zdarzenia, do jakiego doszło w poniedziałkowe popołudnie (18 maja). Jednostka uderzyła w nabrzeże w porcie Kristiansand.

 

Wciąż nieznane są przyczyny incydentu. Zgodnie z pojawiającymi się informacjami, kolizja miała miejsce, gdy statek miał wyjść z norweskiego portu. W wyniku zderzenia niewielkie pęknięcie pojawiło się w kadłubie. Jednostka nie mogła płynąć dalej.

 

Fjord Cat został czasowo wyłączony z eksploatacji. Jednostka przechodzi obecnie naprawę.

 

„Prom wymaga naprawy i obecnie znajduje się w stoczni Orskov w Frederikshavn” - powiedział Rikard Ternblom, szef Fjord Line. „Miejmy nadzieję, że w środę będzie gotowy do dalszej żeglugi”.

 

W czasie zdarzenia na pokładzie promu znajdowało się 170 pasażerów oraz 55 pojazdów. Większość z nich przebukowała bilety na późniejszy rejs wykonywany z Kristiansand przez prom należący do Color Line.

 

Fjord Cat obsługuje połączenie Kristiansand-Hirtshals. Szybkie połączenie pomiędzy tymi portami ruszyło znów zaledwie kilka dni temu – 13 maja. Fjord Cat to zbudowany w 1998 r. katamaran, który może przyjąć na pokład 676 pasażerów oraz 180 pojazdów. Maksymalna prędkość, jaką może rozwinąć to 48 węzłów (89 kilometrów na godzinę). Jest jednym z najszybszych promów pasażersko-samochodowych na świecie.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: nordjyske.dk


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060