facebook promyskat
twitter promyskat
instagram promyskat
instagram promyskat

Viking Line szykuje się na letni sezon

17/05/2017 - 10:59
Viking Line Viking Line

Firma Viking Line spodziewa się, że szczyt tegorocznego sezonu okaże się pod wieloma względami wyjątkowy. Sugerują to wskaźniki, które przeanalizował przewoźnik, uwzględniając m.in. liczbę dokonanych do tej pory rezerwacji.

 

Najbardziej pracowity czas w roku zacznie się dla Viking Line tuż w okolicach letniego przesilenia. Ale już teraz wiele wskazuje na to, że tegoroczny okres letni może być bardziej pracowity niż w latach poprzednich. Na tę chwilę poziom rezerwacji na rejsy w lipcu i sierpniu jest znacznie wyższy niż w latach ubiegłych. Fiński przewoźnik zwrócił uwagę na wzrost zainteresowania ofertą ze strony turystów zagranicznych, szczególnie pochodzących z Rosji.

 

Jak zauważają przedstawiciele Viking Line, to wszystko zwiastuje doskonałe lato, szczególnie że wiele osób wciąż decyduje się na dokonanie rezerwacji na ostatnią chwilę.

 

„Trend związany z tym, że wielu ludzi wciąż decyduje się na zaplanowanie swojej podróży z krótszym wyprzedzeniem, jest kontynuowany” - powiedział Kaj Takolander z Viking Line. „Wciąż są oczywiście wolne miejsca, jeśli chodzi o poszczególne rejsy. Ale jeśli ktoś chce być pewny, że popłynie wybranego dnia – na przykład w weekend – i zyska przy tym jeszcze lepszą cenę, powinien rozważyć dokonanie rezerwacji z wyprzedzeniem”.

 

 

Jedną z najpopularniejszych tras w ofercie Viking Line pozostaje niezmiennie połączenie pomiędzy Helsinkami a Tallinnem. Przewoźnik zdecydował się odpowiedzieć na duże zapotrzebowanie rynku i zwiększył na tej trasie liczbę rejsów. W okresie letnim będzie ich nawet 12 dziennie. Na tej linii uruchomiony został już dodatkowy statek. To katamaran Viking FSTR, który obsługuje rejsy obok jednostek Mariella oraz Gabriella. Viking FSTR kursuje od 10 kwietnia do 22 października, oferując krótszy czas przeprawy pomiędzy stolicą Finlandii i Estonii – wynosi on poniżej dwóch godzin.

 

Viking Line należy do najpopularniejszych przewoźników promowych na Bałtyku. Firma powstała w 1959 r. Obecnie korzysta z floty ośmiu nowoczesnych promów, na których znaleźć można restauracje, kawiarnie, sklepy czy basen. Rezerwacji na rejsy oferowane przez Viking Line można dokonywać za pośrednictwem serwisu PromySkat.

 

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Viking Line