facebook promyskat
twitter promyskat
instagram promyskat
instagram promyskat

Stena Line bije kolejne rekordy na trasach z/do Belfastu

06/02/2018 - 23:34
Stena Line Stena Line

Stena Line kontynuuje podsumowania za ubiegły rok. Armator poinformował właśnie o rekordowych osiągnięciach, jakie stały się jego udziałem na trasach z/do Belfastu.

 

W całym 2017 roku na trasach łączących port w Irlandii Północnej z portami w Szkocji i Anglii przewieziono 514 tysięcy jednostek cargo. W skali roku odnotowano pod tym względem wynoszący 3 procent wzrost w porównaniu do roku 2016. Ale duże wzrosty udało się też osiągnąć w zakresie przewiezionych pojazdów osobowych oraz pasażerów.

 

W 2017 r. na trasach z/do Belfastu przetransportowano 360 tysięcy pojazdów osobowych (wzrost o 2,5 procent) oraz 1,5 miliona pasażerów (to oznacza także wzrost o 2,5 procent w porównaniu z rokiem 2016). Jeszcze lepszy, bo wynoszący aż 10,5 procent wzrost, udało się osiągnąć, gdy chodzi o przewóz autokarów.

 

Firma podkreśliła, że miniony rok było kontynuacją utrzymującego się od wielu lat trendu, dzięki któremu oferowany z Belfastu serwis z roku na rok ma się coraz lepiej. W ciągu ostatnich 5 lat liczba przewożonych tu ładunków wzrosła aż o 19 procent, pojazdów osobowych – o 15 procent, a pasażerów – o 13 procent.

 

Mimo dużego dotychczasowego sukcesu, firma zapowiedziała dalsze inwestycje w rozwój serwisu z Belfastu, aby w dalszym ciągu podnosić poziom satysfakcji klientów z oferowanych usług. W tym roku (na wiosnę) przewidziane są modernizacje przestrzeni dedykowanych pasażerom, a już w przyszłym roku na Morzu Irlandzkim pojawią się nowe promy zamówione przez armatora w Chinach. Wpłyną one nie tylko na wzrost wielkości przeładunku, ale pozwolą również na rozwój ruchu turystycznego.

 

 

Stena Line pływa z Belfastu do Liverpoolu, Heysham oraz Cairnryan. Dodatkowo na Morzu Irlandzkim oferuje też przeprawy na trasach Dublin-Holyhead oraz Rosslare-Fishguard. Rezerwacji na przeprawy promowe oferowane przez czołowego europejskiego przewoźnika i partnera strategicznego PromySkat można dokonywać za pośrednictwem naszego serwisu.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Stena Line