facebook promyskat
twitter promyskat
instagram promyskat
instagram promyskat

Stena Line wymienia statek na linii promowej z Gdyni do Nynäshamn

23/03/2018 - 11:43
Stena Line Stena Line

Już w kwietniu na linii promowej Stena Line z Gdyni do Nynäshamn pojawi się nowy statek. Będzie to Bore Bay - jednostka typu ro-ro, która zastąpi dotychczas wykorzystywany na tej trasie prom Elisabeth Russ.

 

Stena Line obsługuje obecnie dwie linie promowe z Polski: do Karlskrony oraz do Nynäshamn. Wszystkie kursy odbywają się z Gdyni. Linia do Karlskrony w południowej Szwecji ma już długą, ponaddwudziestoletnią historię. Natomiast linia promowa z Gdyni do Nynäshamn (port w okolicach Sztokholmu) wystartowała 16 października 2017.

 

Połączenie do Nynäshamn dotąd obsługiwał statek typu ro-ro o nazwie Elisabeth Russ. W kwietniu zostanie zastąpiony on przez inną jednostkę o podobnym charakterze i parametrach. Prom o nazwie Bore Bay jest przeznaczony do przewozów frachtowych, w tym pojazdów ciężarowych z kierowcami, naczep, kontenerów oraz ładunków wtaczanych, natomiast nie będzie zabierał ani pasażerów, ani samochodów osobowych. Statek będzie kursował 3 razy w tygodniu z Gdyni oraz 3 razy w tygodniu z Nynäshamn - zgodnie z dotychczasowym rozkładem rejsów.

 

 

Wymiana statku na linii Gdynia-Nynäshamn to jedna z wielu inwestycji firmy Stena Line w połączenia promowe z Gdyni. Ostatnio armator zwiększył częstotliwość rejsów oraz pojemność ładunkową na trasie Gdynia-Karlskrona poprzez wprowadzenie czwartego statku na tę linię – jednostki Gute. Dodatkowo, w październiku 2017, armator otworzył linię promową z Gdyni do Nynäshamn, w rejonie metropolitalnym Sztokholmu. Łącznie z 6 rejsami na nowej trasie promowej do Nynäshamn oraz 44 do Karlskrony, Stena Line oferuje obecnie aż 50 połączeń tygodniowo z Gdyni do Szwecji, które odbywają się pięcioma promami.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Stena Line