×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 790.
Trzy kolejne statki wzmacniają flotę Swedish Orient Line
wikimedia.org/ PD/ Roquai
02.12.2016

Trzy kolejne statki wzmacniają flotę Swedish Orient Line

SOL nie zwalnia tempa i nadal intensywnie inwestuje w swoją flotę. Szwedzki przewoźnik poinformował właśnie o przejęciu trzech promów, które wkrótce powinny wzbogacić jego flotę.

 

Trzy nowoczesne jednostki ro-ro, z których będzie korzystać przewoźnik, to: Transpulp, Transtimber i Transpaper. Wszystkie trzy służyły do tej pory w firmie Viking Supply. Po zmianie operatora przemianowane zostaną na: Thuleland, Tundraland i Tavastland.

 

Statki zostały zbudowane w latach 2006-2007 w stoczni Aker Yards, która obecnie znana jest jako STX. SOL będzie z nich korzystał na zasadzie tzw. bareboat charteru. Oznacza to, że zostaną one wyczarterowane bez załogi od firmy Stora Enso, z którą szwedzki przewoźnik współpracuje od wielu lat.

 

Nowy nabytek będzie służył armatorowi m.in. do realizacji połączeń pomiędzy portami: Oulu i Kemi w Finlandii, a także Lubeką, Göteborgiem oraz Zeebrugge.

 

„Jesteśmy szczęśliwi, że możemy wzmocnić naszą flotę tymi statkami. Ten krok to kolejny dowód tego, że rośnie zarówno biznes, jak i ambicje firmy SOL” - powiedział Ragnar Johansson ze Swedish Orient Line.

 

 

Jest to już już kolejna w ostatnim czasie decyzja armatora, związana z rozbudową floty. W październiku przewoźnik poinformował o wzmocnieniu jej zbudowanym w 1987 r. statkiem Vinterland (wcześniej znany jako Transreel). Pod koniec 2015 r. ogłosił zaś o włączeniu do swoich zasobów statku Elisabeth Russ.

 

Swedish Orient Line to jeden z najważniejszych szwedzkich armatorów. Jego początki sięgają 1911 r. Od 1997 r. firma notowana jest na giełdzie. W siatce połączeń operatora znajdują się takie trasy, jak: Rostock-Hanko, Kemi-Oulu-Lubeka, Kemi-Oulu-Lubeka-Zeebrugge-Antwerpia-Tilbury czy Goteborg-Zeebrugge.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: SOL


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060