×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 790.
Swedish Orient Line
Swedish Orient Line
14.12.2016

SOL rezygnuje z jednego ze swoich połączeń

Swedish Orient Line, jeden z największych szwedzkich armatorów, poinformował o rezygnacji z połączenia Hanko – Rostock.

 

Firma SOL regularnie przekazuje informacje o dynamicznym rozwoju swojej działalności, co przejawia się inwestycjami we flotę oraz otwieraniem nowych połączeń. Ale nie wszystkie trasy są tak samo rentowne. Szwedzki armator podjął właśnie decyzję o optymalizacji swojej działalności. W praktyce oznacza to skasowanie trasy Hanko – Rostock.

 

Armator przyznał, że trasa pomiędzy Finlandią a Niemcami nie spełniła pokładanych w niej nadziei. Na rynku połączeń pomiędzy tymi krajami panuje wzmożona konkurencja, a jednocześnie, w związku z recesją, istnieje problem z efektywnym wykorzystaniem przestrzeni ładunkowej na tej linii.

 

Kursy na tej trasie wykonywane są po pięć razy w tygodniu w każdym kierunku. Do ich obsługi wyznaczone są trzy statki. Ostatni raz rejs pomiędzy tymi portami zostanie wykonany 31 grudnia.

 

 

Swedish Orient Line obsługiwał połączenie Hanko – Rostock od 2012 r. Szwedzki operator przejął tę trasę od Scandlines. Jest to najkrótsza możliwa trasa pomiędzy Finlandią a Niemcami. Decyzja o rezygnacji zapadła krótko po tym, jak firma postanowiła wzmocnić połączenie pomiędzy Goteborgiem a Zeebrugge, gdzie liczba kursów została zwiększona z czterech do siedmiu.

 

Firma SOL Continent Line funkcjonuje od 2010 r., choć jej korzenie sięgają aż 1911 r. Firma jest notowana na giełdzie.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: SOL


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060