SOL Lines
SOL Lines
24.04.2019

Firmy Wallenius i SOL ruszyły ze wspólnym przedsięwzięciem. Powstał nowy przewoźnik

Na rynku żeglugowym pojawił się właśnie nowy gracz – to Wallenius SOL. Przedsiębiorstwo powstało z inicjatywy dwóch znanych już na rynku podmiotów: Wallenius i Swedish Orient Line (SOL).

 

Wallenius SOL rozpoczął swoją działalność 12 kwietnia. Firma ma swoją siedzibę w Goteborgu i zgodnie z zapowiedziami będzie specjalizować się w transporcie produktów przemysłu drzewnego, ale także innych towarów. Głównym obszarem jej działania będzie Morze Bałtyckie wraz z Zatoką Botnicką, a także Morze Północne.

 

Jak zapowiedzieli przedstawiciele Wallenius SOL, nowe przedsięwzięcie ma wzmocnić infrastrukturę, z której korzystać będą przedsiębiorstwa reprezentujące fiński i szwedzki przemysł.

 

„Wspólnie możemy zaoferować silne połączenie doświadczenia oraz kompetencji, które będą stanowiły wsparcie dla coraz silniejszej branży drzewnej” - powiedział Ragnar Johansson z Wallenius SOL. „Wallenius ma doświadczenie w żegludze przemysłowej, a także w zarządzaniu flotą oraz budowie statków. SOL wnosi kompetencje z zakresu logistyki w branży drzewnej oraz transporcie innych rodzajów ładunków w tym obszarze geograficznym”.

 

Ale powstanie Wallenius SOL oznacza też spore inwestycje. Nowy podmiot zapowiedział budowę serii nowych statków, które będą przygotowane do żeglugi w trudnych warunkach, a także charakteryzujących się dużymi rozmiarami. Będą to zasilane paliwem LNG jednostki ro-ro, z których każda będzie mieć 240 metrów długości oraz klasę lodową 1A. Cztery nowe statki mają pojawić się we flocie operatora w 2021 r. Na razie firma korzystać będzie z floty pięciu już posiadanych promów.

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: Wallenius SOL


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060