Swedish Orient Line
Swedish Orient Line
03.12.2018

SOL dodaje kolejny port do swojej siatki połączeń

Firma Swedish Orient Line (SOL) nieustannie rozbudowuje swoją ofertę, a jej siatka połączeń jest regularnie rozwijana. Armator poinformował właśnie, że od przyszłego roku jego statki będą docierać do Jakobstad.

 

Port of Jakobstad (Pietarsaari) znajduje się w Finlandii – w zachodniej części kraju. Jak wyjaśnił przewoźnik, od 2019 r. położone w środkowej części fińskiego wybrzeża miasto zyska połączenie z popularnymi europejskimi portami: Lubeką w Niemczech, belgijskim Zeebrugge oraz brytyjskim Tilbury. Należące do SOL statki będą meldować się w Jakobstad raz w tygodniu.

 

„Od 2014 r. SOL oferuje klientom najlepszy możliwy serwis pomiędzy Finlandią a resztą kontynentu. Wciąż chcemy oferować niezawodne, regularne i szybkie usługi transportowe na tych oraz wszystkich pozostałych trasach” - powiedział Ragnar Johansson ze Swedish Orient Line.

 

Zadowolenia z uruchomienia nowych opcji transportowych nie kryją przedstawiciele portu w Jakobstad, którzy stwierdzili, że nowe możliwości zaproponowane przez popularnego przewoźnika cargo będą doskonałym uzupełnieniem dotychczasowej oferty. Władze portu zapewniły, że zagwarantują nowemu partnerowi najlepsze możliwe wsparcie w związku z rozruchem serwisu.

 

Połączenia z portu Jakobstad będą obsługiwane przez dwie jednostki ro-ro - Thuleland oraz Tundraland – 190-metrowe statki, z których każdy dysponuje linią ładunkową o długości 2774 metrów.

 

 

Swedish Orient Line to jeden z najważniejszych szwedzkich armatorów. Początki firmy sięgają 1911 r. Od 1997 r. firma notowana jest na giełdzie. W siatce połączeń operatora znajdują się takie trasy, jak: Rostock-Hanko, Kemi-Oulu-Lubeka, Kemi-Oulu-Lubeka-Zeebrugge-Antwerpia-Tilbury czy Goteborg-Zeebrugge.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: SOL

 


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060