Cracovia już oficjalnie we flocie PŻB. Wiemy, kiedy wyruszy w pierwszy rejs w nowych barwach
PB Management
22.05.2017

Cracovia już oficjalnie we flocie PŻB. Wiemy, kiedy wyruszy w pierwszy rejs w nowych barwach

Cracovia oficjalnie dołączyła do floty Polferries. Polska Żegluga Bałtycka poinformowała o tym w specjalnym komunikacie. Dzięki zakupowi nowej jednostki, polski przewoźnik będzie mógł efektywniej zaspokajać rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości przewozy promowe na obsługiwanych przez siebie połączeniach.

 

Najnowszy nabytek krajowego armatora to jednostka pasażersko-towarowa, która ma 180 metrów długości, 24 metry szerokości, a na pokład może przyjąć 640 pasażerów. Ci ostatni mogą korzystać z 57 znajdujących się na pokładzie kabin (wszystkie wyposażone są w łazienki). Jednostka dysponuje też linią ładunkową o długości 2196 metrów. Prom może pomieścić 64 pojazdy osobowe, a także 100 pojazdów ciężarowych długich oraz 26 krótkich. Będzie ona wykonywała połączenia na kluczowej w ofercie operatora trasie Świnoujście-Ystad.

 

Choć poinformowano, że Cracovia dołączyła do floty armatora 17 maja, to w pierwszy kurs na trasie Świnoujście-Ystad wyruszy 8 lipca br. Jak poinformował przewoźnik, 12 oraz 19 sierpnia jednostka zawinie też do portu Ronne na duńskiej wyspie Bornholm.

 

Cracovia zastąpi nieco już wysłużoną jednostkę Baltivia, która zbudowana została w 1981 r., a do floty Polferries dołączyła w 2007 r.

 

Najnowszy nabytek Polskiej Żeglugi Bałtyckiej znany był do niedawna pod nazwą Drujba i ostatnio obsługiwał połączenia w barwach bułgarskiego armatora Bulgaria West Port. W przeszłości wykonywał też rejsy dla Acciona Trasmediterranea oraz Arrecife Naviera, pływając m.in. na Wyspy Kanaryjskie oraz kursując pomiędzy Walencją i Majorką. Dla bułgarskiego operatora statek pływał ostatnio głównie na trasie Burgas-Batumi.

 

 

Zakup kolejnego promu jest elementem strategii realizowanej obecnie przez PŻB, która polega na rozbudowie floty. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami prezesa Piotra Redmerskiego, liczebność promów Polferries wzrośnie w najbliższym czasie do pięciu jednostek. Największą inwestycją związaną z rozbudową floty będzie oczywiście budowa zupełnie nowej jednostki. Oficjalne rozpoczęcie jej budowy będzie miało miejsce 8 czerwca br.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: PŻB


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060