Kolizja promu GNV z wycieczkowcem w porcie w Barcelonie.
Kolizja promu GNV z wycieczkowcem w porcie w Barcelonie. youtube.com/ Odo Puiu Events
15.01.2018

Niebezpieczny incydent w popularnym porcie. Prom uderzył w statek wycieczkowy

Do poważnego incydentu doszło w ostatni piątek w porcie w Barcelonie. Doszło tam do kolizji promu ze statkiem wycieczkowym.

 

Incydent miał miejsce w piątek ok. godziny 13:00. W porcie, w którym jak zwykle panował spory ruch, w pewnym momencie doszło do kontaktu promu Fantastic należącego do Grandi Navi Veloci ze statkiem wycieczkowym Viking Star, który pływa dla norweskiego operatora Viking Ocean Cruises. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

 

Jak wynika z dotychczasowych doniesień, przyczyną zdarzenia była prawdopodobnie awaria silnika, do jakiej doszło w trakcie wykonywania manewru przez statek należący do GNV. Według świadków, w promie Fantastic doszło w pewnym momencie do unieruchomienia jednostki napędowej, a w efekcie do utraty kontroli nad statkiem i zderzenia z zacumowaną w sąsiedztwie jednostką Viking Star, na pokładzie której znajdowało się 820 pasażerów.

 

 

W związku ze zderzeniem oba statki zostały zmuszone do pozostania w porcie aż do czasu zainicjowania śledztwa. Ich przywrócenie było uzależnione także od oceny skali uszkodzeń, które na szczęście okazały się niewielkie. Oba statki opuściły już port.

 

Poniżej prezentujemy film, na którym widać moment, w którym prom Fantastic uderza w statek norweskiego przewoźnika.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: L'Independant

 

Odo Puiu Events

Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060