Balearia
Balearia
23.05.2018

Balearia przygotowuje się na sezon letni. Wkrótce startuje popularne wakacyjne połączenie

Sezon wysoki już za pasem i wielu przewoźników przygotowuje się na ten najbardziej intensywny w roku okres. Jednym z przewoźników, którzy mocno odczuwają w tym czasie wzrost liczby pasażerów, jest Balearia. Hiszpański armator przypomniał właśnie o przywróceniu popularnej w okresie letnim trasy Malaga-Melilla.

 

Popularne w trakcie wakacji połączenie promowe pomiędzy położoną w Andaluzji Malagą a hiszpańską eksklawą w Afryce Północnej ruszy już 3 czerwca. Serwis realizowany będzie przez sześć dni w tygodniu. Uruchomienie tej trasy oznacza wzmocnienie siatki połączeń z Melilli. Promy hiszpańskiego operatora pływają stąd również do Almerii.

 

Do pływającego na trasie z Melilli szybkiego promu Jaume III (kursuje do Almerii) dołączy teraz jednostka Denia Ciutat Creativa. Jest to zbudowany w 2003 r. prom, który może pomieścić na pokładzie 399 pasażerów oraz 430 pojazdów osobowych. Przeprawa na trasie Malaga-Melilla zajmować będzie 7 godzin i 15 minut. Statek będzie wychodził z portu w Maladze o 22:45, by dotrzeć do celu o 6:00.

 

 

W związku z startem sezonowego połączenia, przedstawiciele hiszpańskiego przewoźnika zapowiedzieli wzmocnienie kadry – chodzi o pracowników na lądzie, którzy zatrudnieni będą w porcie w Maladze do obsługi wzmożonego ruchu pasażerskiego.

 

Balearia jest dziś jednym z najprężniej działających armatorów na hiszpańskim rynku. Trzonem oferty operatora znanego do 1998 r. pod nazwą Euroline Maritimes są połączenia między kontynentalną częścią Hiszpanii a Balearami.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Balearia, La Opinion de Malaga


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060