DFDS
DFDS wikimedia.org/ CC BY-SA 2.0/ Parisien Néerlandais - Flickr: DFDS Seaways - Suecia
24.05.2018

Poranek na pokładzie promu. Widok, który zachwyca

Pływanie statkiem – czy to w roli pasażera, czy członka załogi – daje mnóstwo frajdy. Jedną z wielkich radości jest możliwość podziwiania świata z zupełnie nowej perspektywy. To widoki, które nierzadko zapierają dech w piersiach.

 

O tym, jak niesamowitymi krajobrazami można się zachwycać z pokładu promu – i to niezależnie, czy pasażerskiego, czy towarowego, można się przekonać oglądając film, którego autorem jest Ole Nielsen – kapitan należącego do DFDS statku Suecia Seaways. W trakcie jednego z rejsów do Rotterdamu postanowił on uwiecznić widziany z pokładu jednostki wschód słońca oraz krajobraz w trakcie pięknego, wiosennego poranka, gdy jednostka zawijała do terminalu Vlaardingen.

 

Oczywiście na filmie (prezentujemy go pod artykułem), który został zrealizowany metodą time-lapse, widać wiele innych elementów krajobrazu – intensywny ruch statków w holenderskim porcie, generatory wiatrowe czy infrastrukturę portową. Dzięki zastosowanemu w filmie efektowi można poczuć się tak, jakby oglądało się elementy wielkiej, tętniącej życiem makiety.

 

„Podróż zaczęli, gdy wszystko było jeszcze skąpane w mroku. Na filmie można zobaczyć niezliczone statki, turbiny wiatrowe oraz słońce wschodzące nad terminalem Vlaardingen, w którym zaczyna się kolejny pracowity dzień” - wyjaśnia kulisy powstania nagrania DFDS na swoim facebookowym profilu. „Jeśli przyjrzycie się bardzo dokładnie, wyłapiecie nawet na niebie promienne mignięcie Wenus”.

 

 

Jednostka Suecia Seawys obsługuje na co dzień połączenia do Rotterdamu z Felixstowe. Oczywiście równie spektakularne widoki można podziwiać też z pokładu innych statków, zarówno pasażerskich, jak i towarowych. To jeden z wielu powodów, dla których przy planowaniu podróży warto rozważyć właśnie prom. Tych, którzy nie mieli jeszcze okazji oglądać takich krajobrazów, zapraszamy do dokonywania rezerwacji za pośrednictwem serwisu PromySkat. Tych, którzy już przeżyli wschód słońca na pokładzie promu, nie trzeba przekonywać, że warto to powtórzyć.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: DFDS

 

DFDS

Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060