Scandlines
Scandlines
30.03.2015

Prinsesse Benedikte powróci do służby dopiero pod koniec czerwca

Należący do Scandlines prom Prinsesse Benedikte powróci do służby dopiero pod koniec czerwca br. Do tego czasu usuwane będą uszkodzenia, które powstały 11 marca podczas operacji wydokowania.

 

Likwidacja uszkodzeń odbywa się w gdańskiej stoczni „Remontowa”. To właśnie tam 11 marca ok. godziny 18:00 doszło do przechylenia statku na lewą burtę. W ciągu ostatnich tygodni zespół składający się z ekspertów oceniał zakres uszkodzeń. Po dokonaniu ekspertyzy rozpoczął się proces naprawy promu. Jednostka pozostanie w stoczni jeszcze przez trzy miesiące.

 

To oznacza, że pobyt statku Prinsesse Benedikte w Gdańsku znacznie się przedłuży. W czasie gdy doszło do incydentu, prom kończył zaplanowany, trzytygodniowy pobyt w stoczni „Remontowa”, podczas którego został wyposażony m.in. w nowy silnik, nowy system radarów oraz wentylację, a także scrubbery.

 

Prinsesse Benedikte jest jednym z czterech promów pasażerskich obsługujących połączenie Puttgarden-Rødby. W czasie nieobecności promu Prinsesse Benedikte, pozostałe trzy statki - Prins Richard, Schleswig-Holstein i Deutschland będą wypływać z Puttgarden i Rødby co 40 minut. Zwiększona została też częstotliwość kursowania promu towarowego Holger Danske. Armator poinformował równocześnie o wyczarterowaniu od HH-Ferries promu Mercandia VIII, który od 8 kwietnia w godzinach szczytu od wtorku do piątku będzie zajmował się przewozem pojazdów ciężarowych.

 

Scandlines to firma, która powstała w 1998 r. Przewoźnik oferuje połączenia pomiędzy Niemcami, Danią i Szwecją. W ubiegłym roku armator przewiózł 11,1 miliona pasażerów i 2,5 miliona pojazdów.

 

Scandlines jest strategicznym partnerem PromySkat. Rezerwacji na połączenia oferowane przez popularnego armatora można dokonywać poprzez nasz serwis.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Scandlines


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060